ExtraFail 20 (únor): výběr těch největších průšvihů a úspěchů v IT

0

 

fail

Přehrávač VLC mi zničil notebook

Servis notebooků Dell patří mezi nejlepší, ale nedávno vyplula na povrch kauza, ve které se servismani moc nevyznamenali. Zákazníkovi vrátili jeho notebook s vyjádřením, že jej sám poškodil používáním přehrávače VLC, který umí zesílit zvuk více, než dovoluje operační systém. VLC však využívá jen softwarové zesílení, které nemůže překročit dané limity. Na vině je spíše dimenzování reproduktorů, které prostě s lepším zesílením nepočítají.

 

win

SSD+OS na flešce = HAL3000

o2

SSD disk má být i v levných počítačích. Operační systém se má dodávat na flashdisku. Tyto dvě věty vídáte v našich recenzích pravidelně, ale jako když hrách po výrobcích PC hážeme. První vlaštovkou je český výrobce počítačů HAL3000, který měl odvahu oba moderní trendy splnit. U nového All-in-One této značky dostanete nejen kombo SSDčka s klasickým diskem, ale i obálku s flashdiskem obsahující instalaci Windows 7. Blahopřejeme, tohle nikdo nemá a HAL3000 je první.

 

 

fail

Reklama na Windows 7?

Nedávno se objevila reklama na počítače s Windows 7 od společnosti HP. Všichni samozřejmě mají s Microsoftem nějaké smlouvy a dávají si pozor na to, aby propagovali jen nový systém, nicméně firemním zákazníkům se neodmlouvá – ti totiž stále chtějí Sedmičky. Za reklamou mohla být odvaha firmy HP, ale zřejmě šlo jen o nedorozumění. Smutným faktem zůstává, že synonymem Sedmiček se stává Windows 8 Pro, které se s běžným počítačem nedodává. Vše co chceme je mít možnost výběru.

 

win

Čistý Android zase blíže

Třikrát hurá! V Koreji začne platit nařízení, podle kterého musí jít z telefonu odinstalovat i výrobcem předinstalované aplikace. Nejvíc tím trpí právě domácí Samsung, respektive spíše jeho zákazníci, kteří po spuštění Androidu mají plný telefon divných aplikací. Nevyužijí je a jen zabírají paměť. Třeba se dočkáme i u nás, v Androidu lze takové aplikace zatím jen skrýt.

 

failUPC porušuje síťovou neutralitu

UPC patří k hlavním poskytovatelům internetu v Česku, jenže už od dob konce Karnevalu se neprofiluje vždy zrovna příznivě. Vlastník firmy sídlí v Nizozemí a mluvit jako běžný zákazník se skutečným zaměstnancem je téměř nemožné – je tu jen infolinka a technici-živnostníci. Z pozice poskytovatele připojení se prý nyní dokonce snaží „vydírat“ poskytovatele obsahu, například Youtube nebo SuperHosting. Ten se nechal slyšet, že po nich UPC chce sedm milionů jen za to, že přes ně tečou jejich data. Výsledkem je například to, že se vám videa načítají velmi pomalu, přitom vytížeností linky to není. UPC tím mj. porušuje síťovou neutralitu. Takhle tedy ne.

 

fail

Facebook bude pálit Blu-ray

Největší sociální síť má problém s kapacitou. V podstatě je největší fotobankou na světě a nahraných fotografií je prostě moc. Chce proto investovat do datového centra, kde budou místo pevných disků uložená data na Blu-ray. Na jedné straně tím nechá déle přežívat technologii, která už v budoucnu nemá své místo, na té druhé – kdyby opravdu mazal co uživatel chce, aby mazal, místo mu nemůže nikdy jen tak dojít.

 

winKingdom Come bude bomba

Tvůrci hry Mafia v čele s Danem Vávrou chystají novinku, která má šanci stát se opravdovou peckou. Peníze shání prozatím na Kickstarteru a jelikož první ukázky hry zaujali mnoho lidí po celém světě, vybrali už přes 700 000 liber. To by měl být argument pro hlavního investora, kterým má být Zdeněk Bakala. Držte jim palce, ať se můžeme prohánět reálnou středověkou krajinou v sedle koně a nezapomeňte sledovat Kingdom Come: Deliverance na Google+.

Ohodnoťte tento článek!