ExtraFail 21 (květen): výběr těch největších průšvihů a úspěchů v IT

0

 

win

Jakou skříň chce lid

Výrobce kvalitních skříní Lian Li pustil do rozhodovacího procesu své zákazníky a fanoušky. Ti mohli navrhovat, co by se jim na skříni líbilo. A výsledek už opravdu existuje, je to model PC-A51 z hliníku. Přes drobné rozměry se do něj vejde deska ATX i dlouhá grafická karta. Velice zajímavě vyřešil výrobce proudění vzduchu uvnitř skříně. Lian Li na to jde totiž obráceně – zadní ventilátor nasává studený vzduch, zatímco přední jej vyfukuje ven.

 

 

fail

Teplý prohlížeč

Brendan Eich vydržel v čele Mozilly, která tvoří prohlížeč Firefox, jen krátce. V minulosti totiž zastával názor proti sňatkům osob stejného pohlaví, kvůli čemuž se na něj snesla kritika. Od homosexuálů je to ovšem dost pokrytecké. Takzvaná politická korektnost je totiž velmi kontroverzní téma a vyjádření vlastního názoru by vás asi nemělo stát místo. Teplý Firefox je ke stažení i nadále beze změn.

 

failČíňani okopírovali tlačítko

Na Kickstarteru jste si mohli všimnout projektu Pressy, což je přídavné tlačítko do jacku na sluchátka. Smartphone s ním získá další fyzické tlačítko a autoři vybrali skoro 700 tisíc dolarů na jeho realizaci. Čínské Xiaomi, jehož telefony se dají koupit i u nás, však přišlo s vlastní verzí za velmi nízkou cenu. Podílel se na tom také Hugo Barra, bývalý zaměstnanec Googlu. Od Xiaomi to není hezké, přece jen jde o velkou firmu, která umí i jiné věci než kopírovat. Tvůrci Pressy se hodlají bránit.

 

fail

Stáhněte si převodovku

Česká automobilka Škoda zřejmě zaměstnává skutečného specialistu na sociální sítě. Na Twitteru se pochlubila vozem Fabia RS, uživatel s přezdívkou @Wyder přidal komentář, ve kterém zkritizoval chybějící manuál (myslel tím manuální převodovku) a Škoda odpověděla, že manuál je ke stažení na jejím webu. Tolik vtipného sarkasmu od oficiálního účtu čekat nelze, a tak jsme se alespoň pobavili my ostatní.

 

failProč chcete pádla?

 

Podle uniklého dokumentu Applu se výrobce iPhonu začíná více obávat zvyšující se kvality Androidu. Mimo jiné se v dokumentu píše, že největší prodeje dosahují smartphony s velkým displejem, naopak o výkonné telefony s normálním displejem (jako je iPhone) není zájem. Interní dokument usvědčuje uživatele, že nemají rozum a koupí pádel podléhají marketingu. Obří displeje využije jen menšina, zbytek si tím zřejmě kompenzuje malé ucho. Ano, tento fail je částečně na vás. 🙂

 

failPro YouTube jste nesvéprávní

 

YouTube patří mezi služby Googlu, na než pravidelně nadáváme. Skrytí tlačítek, která jsou nyní dostupná přes různá vyjíždějící menu jsme tvůrcům stále neodpustili, ale všimli jste si třeba načítání videí? Pustíte video, jede to pomalu, tak dáte pauzu, aby se načetlo celé a vy jej v klidu zhlédli. Načítání si ale dá pauzu spolu s vámi, je to totiž záměr. Celé to korunuje automatické spouštění videa v tom nejnižším rozlišení. Fakt Google baví, že pokaždé dáváme pauzu a složitě přepínáme na normální hezký 720p obraz? Ano, dá se to obejít přes rozšíření, ale to Google neomlouvá.

ExtraFail 21 (květen): výběr těch největších průšvihů a úspěchů v IT
Ohodnoťte tento článek!