ExtraFail 27 (prosinec): výběr těch největších průšvihů a úspěchů v IT

0

 

fail

Zalman zbankrotoval

 

Počítačová branže je tvrdá, velké firmy ztrácí hodnotu a na jejich místo se derou startupy. To se stává, ale případ Zalmanu je jiný. Skončil v dluzích kvůli zpronevěře několika nejvyšších představitelů. Momentálně se hovoří i o bankrotu, ale společnost vydala prohlášení, podle kterého se ještě pokusí z dluhů nějak vymanit.

 

 

fail

Vánoce s Vodafonem

 

Mezi 13. listopadem a 15. Lednem budete mít u Vodafonu neomezená data, to je hezký vánoční dárek, ne? Stačí, když máte nějaký datový tarif, u kterého se vám po jeho vyčerpání automaticky navyšuje podle služby Data nad rámec balíčku. Tato navýšení budou zdarma, prakticky tak bude mít každý neomezený internet. Vodafone samozřejmě chce uživatele namlsat a naučit platit na navyšování, ovšem takovýto způsob je víc než fér.

 

fail

Windows 7 končí, Windows 10 daleko

 

 

Prodej Windows 7 definitivně končí. Od listopadu už Microsoft neprodává OEM licence a během krátké doby dojdou i zásoby výrobců počítačů. Jedinou možností zůstává pořízení počítače s dražším Windows 7 Pro, nebo svépomocí ještě dražší krabicové verze. Do doby než vyjdou Windows 10, které vzbuzují mnoho nadějí a první dojmy jsou více než dobré, však bude na trhu jediná možnost – Windows 8. My bychom raději měli na výběr.

 

fail

Ruský Google

 

Nedávno proběhlo výročí pádu Berlínské zdi. Google se samozřejmě účastnil klasicky změnou loga, takzvaným Doodle. Ne tak na své doméně google.ru, kde se tento den podle Googlu nedělo vůbec nic zajímavého. Podobně se Google zachoval ve svých mapách, kde na ruské doméně zobrazuje hranice mezi Ukrajinou a Krymem, zatímco pro zbytek světa ne. Google už je hodně daleko od svých zásad Don’t be Evil.

 

fail

Nemnožte se a pracujte

 

Apple a Facebook platí svým zaměstnankyním zmražení vajíček. Odložení mateřství totiž znamená, že zůstanou déle v práci, na čemž firma vydělá. Každé zmražení přijde firmu na 10 000 dolarů a další náklady pak stojí uskladnění. Zní to jako Matrix, ale jde o realitu. Obě firmy tak nepřímo přispívají k menšímu počtu dětí.  Jak jinak ale mají vyrůst noví malí ajťáci?

 

fail

Office zdarma

 

Microsoft všechny překvapil a uvolnil nové Office zdarma. Sice ne pro počítače, ale i tak jde o velkou věc. Kancelářský balík Office nyní můžete zdarma používat na iPadu, iPhonu a Androidu, jedinou podmínkou je využití jen pro domácí účely. Cílem samozřejmě může být udržet lidi u Office na všech platformách, zatímco platit budou jen u počítače; u kterého jediného se taky dá s Office opravdu pořádně pracovat.

ExtraFail 27 (prosinec): výběr těch největších průšvihů a úspěchů v IT
Ohodnoťte tento článek!