ExtraFail 30 (duben): výběr těch největších průšvihů a úspěchů v IT

0

 

fail

Dobročinnost k naštvání

 


 

Nejznámější torrentový klient µTorrent ve verzi 3.4.2 s sebou přinesl i aplikaci Epic Scale. Ta slouží pro těžbu litecoinů, které jdou sice na dobročinné účely (pro podporu výzkumu nemocí apod.), ale zatížením procesoru samozřejmě zpomaluje počítač. Uživatelé si toho všimli jen náhodou. Není stoprocentně jasné, jak se cizí software do počítačů dostal. Vývojáři µTorrentu tvrdí, že instalaci všech přibalovaných aplikací musí uživatelé nejdříve schválit, tudíž se jim do počítače nedostane to, co nechtějí. Proti tomu ale jdou zkušenosti z oficiálního fóra, kde lidé potvrzují tichou instalaci na pozadí.

 

 

fail

Síťová neutralita v USA

 


 

Poskytovatelům internetového připojení se to nelíbí, rádi by zpomalovaly rychlost při přenosu například videa, případně si ji nechali zaplatit, ať už od uživatelů, nebo přímo od firem, jejichž služby vytěžují internetové linky nejvíce. Stahovat video je podle nich jiné, než stahovat třeba více dokumentů (byť o stejné velikosti). Ve Spojených státech nyní Federální telekomunikační komise řekla: data jako data a blokování služeb podle jejich typu je nyní alespoň v USA zakázáno. Boj ale nekončí.

 

failPebble lepší než Watch

 


 

Chytré hodinky mají před sebou ještě dlouhou cestu. Vydrží málo, umí toho málo. Ani Watch od Applu, na které se čekalo jako na hodinky, které udají ostatním směr, nejsou žádný zázrak. Pro majitele iPhonu sice jasná (jediná) volba, ale v přímém srovnání nic moc. Na druhou stranu jsou tu hodinky Pebble, které nejsou drahé, ale nabídnou toho relativně hodně a vydrží týden. A po uvedení Apple Watch stoupl zájem o Pebble Time několikanásobně, to mluví za vše.

 

fail

WhatsApp blokuje uživatele

 


 

Mobilní chatovací služba WhatsApp začala blokovat některé uživatele. Důvodem je prostý fakt, že na svém telefonu používají i jiné podobné služby, což nainstalovaný WhatsApp detekuje a váš účet na určitou dobu zablokuje. Má to sice zřejmě ve svých podmínkách, ale takové chování je podle nás nepřijatelné. WhatsApp je už nějakou dobu vlastněná Facebookem, který se uživatelů také na nic neptá. Naštěstí existují jiné kvalitní chatovací aplikace, zkuste například Telegram pro Android, iPhone, iPad, Windows Phone i počítač.

 

fail

Šmírují vás ze všech stran

 


 

Špionážní kód (malware) přímo ve firmwaru pevného disku objevila bezpečností firma Kaspersky. Ponechme stranou, že špionem jde zde podle všeho americká NSA a Kaspersky je ruská firma, sledování nás všech už dlouho překračuje snesitelné meze. Útočník/špion se v tomto případě dostal ke zdrojovým kódům firmwarů disků všech výrobců (Western Digital, Seagate, Samsung…) a teď se dokáže dostat i do vašeho počítače. A to způsobem, který jen tak neodhalíte a nezbavíte se jich ani zformátováním. O čem všem asi ještě nevíme?

 

fail

USB-C jako nový univerzál

 


 

Nový oboustranný konektor USB-C se sice objevil jen na novém MacBooku (ponechme stranou, že jiný port ani nemá), ovšem nejde o proprietární konektor Applu. Ten totiž na novém standardu spolupracoval s Intelem, Microsoftem, Googlem, HP, Dellem, AMD a několika dalšími společnostmi. Krátce poté s USB-C přišel i Chromebook Pixel 2. Na noteboocích s Windows zatím nic, stolní počítače prosazují zpětně kompatibilní USB 3.1, ale novým portem, pro který se vyplatí vyhlížet zařízení, bude díky podpoře firem USB-C. Kromě samotného standardu USB zvládne DisplayPort i napájení.

ExtraFail 30 (duben): výběr těch největších průšvihů a úspěchů v IT

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte