ExtraFail (říjen): výběr těch největších průšvihů a úspěchů v IT

0

 

win

Když fotomobil, tak Lumii

Nokii se s Microsoftem nedaří, ale v kategorii fotomobilů je lídrem. Po zkoušce s PureView vyrobila model Lumia 1020 s 41Mpx kamerou. Tolik pixelů je zdánlivě k ničemu, jenže právě díky nim je možné konečně k něčemu využít digitální zoom, a získat tak pořádné přiblížení i bez velkého objektivu. A samotné fotografi e jsou také na vysoké úrovni, přičemž nechybí optická stabilizace obrazu. Takový fotoaparát nám v mobilech chyběl.

 

win

HAL3000 vyzývá kritiky

o2

Zkušení uživatelé se často chlubí, že sami dokážou postavit lepší sestavu za nižší cenu. HAL3000 jim nyní dává možnost to dokázat a spolupořádá soutěž Poraž profíky. Vaším úkolem je vymyslet lepší sestavu, než je ta vyzyvatelská
od profesionálů, a získat s ní lepší výsledky při dodržení zvolených kritérií. A když se ukáže, že to opravdu umíte lépe a v následném hlasování vyhrajete, může být vaše sestava dokonce zařazena do nabídky HAL3000. V takovém pak dokonce dostanete z každého prodaného kusu provizi. I kvůli prestiži se to určitě všem notorickým kritikům z diskuzí vyplatí zkusit: http://creativeagency.cz/porazprofiky/.


winNeomezená Zonerama

ýrobce povedeného editorů fotografií Zoner Photo Studio přišel s neomezenou kapacitou webového úložiště pro
vaše snímky. Na Zoneramu opravdu můžete nahrát, kolik fotek chcete, v jakémkoliv rozlišení a nejste nijak omezeni
kapacitou. Tímto brněnská firma v podstatě předstihuje Flickr od Yahoo, jež má omezení na 1 TB, o jiných zahraničních
službách ani nemluvě. Fotky nepatří na Facebook, patří na Zoneramu.

 

 

fail

Facebook opět arogantní

Facebook vám dá peníze, pokud najdete v jeho síti bezpečnostní chybu. Bezpečnostní expert Khalil Shreateh našel chybu umožňující cokoliv napsat na cizí zeď a podle pravidel ji nahlásil. Facebook ovšem reagoval i přes dodatečné
upozornění pouze tak, že nejde o chybu. Khalil proto chyby využil a napsal o ní přímo na Zuckerbergovu vlastní zeď, což mu vysloužilo jen zablokování účtu. Facebook poté uznal, že o chybu jde, ale pro porušení podmínek za ni Khalilovi nic nedá. Facebook se zachoval tak, jak je mu vlastní. Po negativní vlně nakonec trochu couvl, omluvil se a vyplatil 10 000 dolarů.

 

winGoogle nepodlehl

Google občas smaže nahlášené odkazy vedoucí na warez, ovšem tentokrát se postavil na tu správnou stranu. Britská
obdoba naší OSA chtěla nechat vymazat odkazy vedoucí na titulní stránku Pirate Bay, ale Google se postavil na stranu
zdravého rozumu a odmítl. První stránka totiž nic neporušuje a žádné odkazy ke stažení na ní nejsou.

 

winNová Nokia

Bývalí zaměstnanci Nokie to zkusí znovu, s Androidem a pod novou značkou Newkia. Založil ji Thomas Zilliacus, který v Nokii dříve pracoval na vysoké pozici. Telefony budou stále vyvíjené ve Finsku. Nokia prý chystala mobil typu iPhone dávno před ním, ale do prodeje se nedostal. Thomas se snaží nalákat více nespokojených zaměstnanců bývalé Nokie a oživit zašlou slávu jinou cestou než s Microsoftem.

Ohodnoťte tento článek!