ExtraFail (září): výběr těch největších průšvihů a úspěchů v IT

0

 

fail

Moto X není taková pecka

Na tajemný smartphone od Motoroly se čekalo s velkým napětím. Ze spolupráce Googlu s Motorolou se nakonec nevyklubal Nexus X, ale jen telefon střední třídy s názvem Moto X. Ne že by byl špatný, ale očekávali jsme mnohem víc a „wow“ efekt se prostě nedostavil. Posledním hřebíčkem je informace, že Moto X se stejně nebude prodávat v Evropě a prý se k nám dostane snad jen nějaká horší verze. Tohle vážně není ten vysněný Google telefon, o kterém se mluvilo. A ta úhlopříčka …

 

fail

Thunderbolt se neprosazuje

o2

Moderní a rychlé rozhraní Thunderbolt v sobě kombinuje PCI Express a DisplayPort, funguje tedy nejen pro připojení monitoru, ale i dalších zařízení. Na rozdíl od USB 3.0 prakticky nezatěžuje procesor. Bohužel je velmi málo rozšířené – naposledy se na něj vykašlal Acer, který jej v nových noteboocích už neosadí. Tuto technologii přestal používat, protože je prý drahá. Asi se jim to vyplatí, náročnějším uživatelům (nám) ale bude Thunderbolt chybět.


win

Google poručil větru dešti

Googlu se v poslední verzi map povedl majstrštyk – dokázal odstranit mraky ze satelitních snímků. Sice ne nějakým algoritmem, který by z okolní krajiny odhadnul zakrytou zemi – prostě jen fotil tak dlouho, než se mraky posunuly a do map použil jen bezmračné snímky. Detailnější letecké snímky jsou pořizovány pouze  za hezkého počasí, jich se problém netýkal. Ještě by to chtělo nafotit planetu v zimě, hlavně lyžařské oblasti a bude to dokonalé.

 

 

fail

Nová Opera je propadák

Norský prohlížeč Opera používá jen minimum lidí, ale jsou to ti nejnáročnější uživatelé internetu. Opera se pokusila něco se svým podílem udělat a rozhodla se pro radikální krok: přechod na stejné jádro, jaké má Chrome. Jenže současně s tím osekala veškeré funkce včetně lišty záložek. Bez těchto funkcí se z ní ale stal tuctový prohlížeč, který náročnější uživatele nezajímá. Po vlně protestů se některých funkcí možná dočkáme časem zpět, mezitím jde o velký průšvih.

 

winMSI vstříc uživatelům

České zastoupení MSI sáhlo k velmi zajímavé, neortodoxní a čistě lokální akci: K základním deskám řady Gaming a Overclocking přidává ještě VIP účet na stahovacím serveru Ulož.to s kreditem 100 GB. Vedle toho nabízí herní notebook GS70 bez operačního systému – operační systém samozřejmě potřebujete, jenže třeba jej už máte legálně koupený, nebo preferujete Linux a bylo by zbytečné za něj platit znovu. Od MSI je to odvážný krok směrem k náročným uživatelům.

 

winAndroid stvořený pro hry

Nvidii se povedlo vytvořit velmi zajímavé herní zařízení se standardními páčkami a tlačítky, na které ale běží dotykový Android. Díky tomu máte k dispozici slušnou základnu her z obchodu Google Play, nebo přímo na TegraZone. Nvidia Shield zvládá také emulaci starších pecek z Nintenda a Atari. Jedinou podmínkou je, aby hra podporovala ovládání přes gamepad, to už je ale starost Nvidie. Mobilní herní konzole bude stát příjemných 299 dolarů. O produktu už jsme vás dříve informovali, teď se ale konečně začíná dostávat do prodeje.

Ohodnoťte tento článek!