ExtraHardware slaví: 100 000 reálných uživatelů

0

Po perexu, v němž bylo úmyslně a provokativně trochu více vychloubání, než by bylo zdrávo, přichází to, co jsem udělat už na začátku: poděkování našim čtenářům. Neustále mě příjemně překvapuje, že na ExtraHardware jsou oproti dalším internetovým serverům diskuze pod články z většiny solidní, k věci, vedené normálním jazykem a komentáře tak nezřídka obsahují podněty, které jsou využity v dalším článku na podobné téma.

Samostatnou kapitolou je pak diskuzní fórum, které bude brzy navštěvováno celkem 1000 uživateli. Opět na rozdíl od velké části internetových diskuzí zde najdete nejen zajímavé výměny názorů (vedené však většinou v mantinelech lidské slušnosti), ale v drtivé většině také pomoc s konkrétním problémem souvisejícím s PC nebo dobrou radu.

I za to je třeba dosavadním uživatelům fóra a z nich rekrutovaných moderátorům potřeba poděkovat. A v neposlední řadě je potřeba poděkovat za trpělivost, protože výpadky a zpomalené reakce nejsou u našeho hostingu (ačkoli se situaci snažíme řešit) ničím neobvyklým.

A děkovací Oscary zakončím tím pro nás, redaktory, nejdůležitějším. A to jsou vlídná slova či přímo pochvalné příspěvky pod články a pozitivní hodnocení (to jsou ta srdíčka pod článkem) většiny článků. Věřte, nebo ne, počítačový redaktor je sice slušně placená práce, ne však z pohledu hodinové mzdy. Málokterý test se povede provést tak rychle, jak si to naplánujete, většinou nastane více či méně komplikací a do toho se ještě vplete: „a ještě by mě zajímalo toto a kolik dává toto“ (z čehož v článku použijete nakonec jen zlomek).

Po krátkém spánku mohou krev do žil nalít především vaše slova uznání pod článkem či pozitivní hodnocení. Ale pojďme se podívat na statistiky, na které jste se zřejmě po klepnutí na perex článku těšili a které jste si v našem diskuzním fóru vyžádali. Posledních 30 dní vypadalo v monitorovacím nástroji Google Analytics takto:

Přeloženo do češtiny: za měsíc server ExtraHardware přijde 101 462 reálných (unikátních) uživatelů a ti si zobrazí celkem 1 388 760 stránek. Každý den přijde osm až dvanáct tisíc čtenářů a to za měsíc znamená 270 953 návštěv. Průměrně si čtenář zobrazí při každé návštěvě víc jak pět stránek a na ExtraHardware stráví skoro devět minut. Tyto dvě výborné hodnoty znamenají jediné: lidé na ExtraHardware opravdu čtou a ti, co sem jen zabloudí, jsou v naprosté menšině.

Stále platí, že jsme neoslovili tolik slovenských čtenářů, kolik bychom si přáli. Přitom podle této statistiky jsou to čtenáři, které obsah serveru zajímá.

V prohlížečích stále trvá nadvláda Firefoxu, Opera se od minule dokonce ještě zlepšila a používá ji téměř čtvrtina čtenářů, podobně jako Internet Explorer.

Graf operačních systémů je zbytečné uvádět, Windows mají 97,4 %, Linux 1,7 %, zbytek tvoří hlavně Mac OS a operační systémy smartphonů. U Windows lze pozorovat nárůst Visty na úkor ostatních, necelých osmnáct procent ale není ničím úžasným.

Widescreeny útočí aneb rozlišení čtenářských monitorů. 1280 × 1024 px obvyklé pro 17 a 19palcové LCD panely však stále převládá. Rozlišení převyšující Full HD, tedy 1920 × 1200 px, má už přes 3 % uživatelů. Tím se mohou chlubit asi jen weby o PC hardwaru.

V posledním měsíci byla nejoblíbenější rubrikou kategorie Grafické karty, nejčtenějším článkem byla recenze GeForce 9600 GT (10 181 unikátních přečtení), následována testem GeForce 9800 GX2 (7 736) a Jednoduchým návodem na ztišení zdroje (5 517). Pokud by se počítala přímo zobrazení článku, při němž jsou články s více kapitolami favorizovány, vypadalo by to takto:

Test GeForce 9600 GT: hrdý nástupce 7600 GT

Preview, ve kterém jsem ukázal pár měření společnosti Nvidia, vás doufám dostatečně nažhavilo na pořádnou recenzi. Je GeForce 9600 GT opravdu výkonná jako Radeon HD 3870 a výkonnější než HD 3850? Jak moc zaostává za dražší GeForce 8800 GT? Kdo kraluje v poměru cena/výkon?

62422 x přečteno

Test GeForce 9800 GX2: SLI proti osudu

GeForce 9800 GX2 byla odsunována a odsunována, a tak ještě více navnadila všechny fandy grafických karet a hráče her. Vlajková loď firmy Nvidia je konečně tady a vy se můžete ponořit do analýzy herního výkonu. Porazí GX2 novými ovladači posílený Radeon HD 3870 X2?

56237 x přečteno

Gigabyte s AMD 780G ve 138 testech

AMD po velmi úspěšné čipové sadě 690G nyní představuje její nástupkyni – 780G. Jak si vede základní deska Gigabyte se současně nejrychlejší integrovanou grafikou v našich testech? Dokáže si poradit i se slabšími diskrétními grafikami?

22063 x přečteno

To je za poslední měsíc, počítáno od vzniku ExtraHardware vypadá TOP 3 takto:

Test: Radeon HD 3870 (Sapphire) a HD 3850

Je to tady! Všichni jsme čekali na první komponenty z nové AMD Spider platformy a jsou jimi soupeři GeForce 8800 GT a konečně snad tiché a energeticky úsporné náhrady za Radeon HD 2900 XT. Stojí nové grafické karty ATI opravdu za to?

103271 x přečteno

Upgrade Radeonu X1950 na HD 3850, či 8800 GT?

Radeon X1950 Pro se díky svému poměru cena/výkon dostal do počítačů mnoha uživatelů, s novými hrami jako Crysis však nemálo z vás asi myslí na upgrade. Otestoval jsem, zda se vyplatí koupit druhý X1950 Pro do CrossFire, nebo jej vyměnit za nový Radeon HD 3850, či rovnou připlatit na GeForce 8800 GT.
92277 x přečteno

Zaklínač (The Witcher) vs. hardware: návod

Zaklínač patří (zvláště) v Česku mezi TOP hry tohoto podzimu, a protože to není legrace na šest hodin hraní, bude jednou z možných vánočních pařeb. Výrobce však uvádí vysoké a spořivým Čechům nepříjemně znějící hardwarové nároky. Jak a na čem si hru dostatečně vychutnat, jak nastavit pěkný a plynulý obraz?
78452 x přečteno

Statistiky ExtraHardware můžete také sledovat v průzkumu NetMonitor, v němž ExtraHardware od 1. března figuruje. Oficiální měsíční výsledky jsou ale k dispozici až s odstupem.

Ohodnoťte tento článek!