ExtraHardware v květnu: přes 120 000 uživatelů

0

Se společností Mediaresearch (průzkum NetMonitor) se nám dosud nepodařilo zprovoznit počítadla tak, aby spočítal alespoň všechny zobrazené stránky (page views, tedy statistika, ve které se musí všechny měřící nástroje shodovat), proto pro vás máme opět ta nejzajímavější čísla z osvědčeného Google Analytics. Statistiky z tohoto nástroje koneckonců najdete zveřejněny na čím dál více webech, tudíž začíná být snadné porovnávat i bez průzkumů.

Začneme jako obvykle základní statistikou za uplynulý měsíc. Ta obsahuje údaje o celkových návštěvách (Visits), zobrazených stránkách (Page Views), unikátních návštěvnících (Visitors), průměrném času na serveru (Avg. Time on Site) a průměru zobrazených stránek na návštěvu (Pages/Visit). O existenci české verze Google Analytics víme, ale pak jsou popisky delší a navíc je u Analytics angličtina trochu o síle zvyku. Některé screenshoty níže obsahují jen zmenšené náhledy či výřezy, klepnutím zobrazíte jejich nezmenšenou a nekomprimovanou podobu (na následujícím třeba kus obrazovky ukazující, že jde opravdu o ExtraHardware.cz).

Následující obrázek (návštěvnost za celou dobu existence webu) ještě lépe odhaluje pravidelné poklesy čtenosti o víkendech. Mimo jiné se ale dozvíte, že si čtenářei na ExtraHardware zobrazili už téměř 7 500 000 stránek.

Statistika po měsíci je přehlednější a dokazuje, že ExtraHardware opravdu stále roste, přestože jej různé sezónní vlivy občas přibrzdí.

Pokud vás zajímá rozpis návštěvnosti za jednotlivé měsíce, najdete je na statické stránce s inzertními údaji. Teď už ale na statistiky návštěvníků. Těch přišlo za dobu existence webu přes 1 600 000 a průměrně u nás vydrželi přes osm minut (v květnu je to ještě lepší a v prohlížeči nás průměrně nechávají přes devět minut). Polovina z návštěv byla provedena s prohlížečem Firefox. Internet Explorer je druhý, ale Opera není v případě ExtraHardware daleko za ním. Ostatní prohlížeče jsou zcela minoritní.

Moderní PC hardware souvisí především s hrami a platformou Windows, proto je rozložení uživatelů drtivě pro OS Microsoftu. Uvidíme, co s tím udělá první vlaštovka Pavla Nygrýna.

Nezřídka proklínaná Windows Vista se už v květnu dostala přes 20 %, za celý čas pak zaujímá pro mě trošku překvapivě přes 17 % ze všech typů Windows.

U rozlišení vládne 1280 × 1024 px, tedy typická hodnota pro 17–19″ neširokoúhlé LCD panely. Za samotný květen však rozlišení 1680 × 1050 px (16 %) téměř dohnalo dříve nejtypičtější 1024 × 768 px (19,4 %).

U Norska jsme se v poslední diskuzi shodli, že se asi jedná o proxy Opery Mini a i proto „Norové“ stráví na serveru průměrně přes půl hodiny. Slovenských čtenářů za dobu existence na ExtraHardware nepřišlo tolik, kolik bychom si přáli. Za květen už to bylo lepší a Slováci atakují 15 % z počtu všech návštěv (obyvatelé ČR mají necelých 82 %).

Poslední statistika se týká pro změnu opět jen května. Ukazuje, že čím dál více uživatelů se dostává na ExtraHardware přímo (napsáním adresy do prohlížeče, z RSS či třeba přes záložky/oblíbené položky). Odkazující stránky se dostaly pod třetinu celkového objemu a vyhledáváče k nám přivedou 29 % návštěv.

Ohodnoťte tento článek!