Extrémní all-in-one vodník od Cooler Masteru využívá 360mm radiátor [CES]

0

Na právě probíhajícím veletrhu CES v Las Vegas se ukázala i společnost Cooler Master. Tuto příležitost využila k představení nového all-in-one setu vodního chlazení zaměřeného na náročné uživatele. Novinka nese označení Cooler Master Glacer 360L a slouží pouze ke chlazení procesoru.

CoolerMaster Glacer 360L

Základem celého setu je velký radiátor. Díky své velikosti poskytuje prostor až pro tři 120mm ventilátory z každé strany. Na radiátoru najdete také otvor, který slouží k dolévání a případné výměně chladicí kapaliny. U ostatních all-in-one setů se s podobnou funkcí běžně nesetkáte.

Základna vodního bloku je vyrobena z mědi. Součástí bloku je také čerpadlo, které svými 3500 otáčkami za minutu zajistí dostatečný průtok kapaliny. Za návrhem bloku i radiátoru stojí sám CoolerMaster, nejedná se tedy o přeznačený výrobek jiné společnosti.

Použití takto rozměrného radiátoru pouze pro chlazení procesoru je samozřejmě zbytečnost. Přínos oproti menším 240mm radiátorům bude minimální. Tento fakt si uvědomuje i výrobce a naznačil, že bude možné tento set rozšířit o další bloky pro chlazení ostatních komponent. Samostatné vodní bloky zatím v nabídce Cooler Masteru nenajdete, takže můžeme pouze spekulovat, zda se výrobce bude spoléhat na konkurenční bloky, či časem nabídne své vlastní řešení.

Glacer 360L si své zákazníky jistě najde. Pokud výrobce nasadí rozumnou cenu, má velkou šanci na úspěch především u náročných uživatelů, kteří požadují maximální výkon a zároveň chtějí jednoduchou instalaci a řešení nenáročné na údržbu. Datum uvedení na trh zatím neznáme.

Zdroj: TechPowerUp

Ohodnoťte tento článek!