Extrémní overclockeři jsou taky jen lidi (rozhovory)

0

Úvodník, otázky a první dotázaný: Coolaler

Ačkoli extrémní overclocking je disciplína ryze nepraktická, článek Extrémní přetaktování: principy, rekordy a osobnosti zaznamenal velmi solidní čtenost i pozitivní odezvu. Analogie s automobily jsou z kategorie příšerná klišé, takže si můžete jen v duchu představit, jak jsem to s tou nepraktičosntí právě extrémního přetaktování myslel. Je to prostě pro nás, pro něž jsou počítače koníčkem, jednoduše zajímavé.

Michal Simonek alias Flanker chtěl přiblížit overclockery, s nimiž se často setkává nejen v diskuzích na fóru XtremeSystems, vám čtenářům ještě více, a proto oslovil celou řadu z nich s šesti otázkami:

 1. Jaké je tvé reálné
  jméno, kolik ti je a co vlastně děláš jako svoji profesi?
 2. Pamatuješ, jak ses
  dostal k OC a s čím jsi začínal?
 3. Jaké jsou tvoje
  ostatní záliby mimo OC (sport, kultura apod.)
 4. Jakou sestavu
  používáš pro běžnou práci a zábavu? Hraješ i nějaké hry?
 5. Na co se těšíš
  v roce 2011 po hardwarové stránce?
 6. Jaké benchmarky jsou
  tvými nejoblíbenějšími a které jsou naopak ty méně oblíbené?

Osloveni byli tito overclockeři: Dinos22, MAD222, Chew*, SF3D, Kingpin, nickshih, ryba, gyrock, Hicookie, Stummerwinter, youngpro, namegt, PcCI2iminal, elmor, matose, macci, hiwa, fugger, Hipro, Dedal, coolaler. Velkou část z nich uvidíte . Dvě asi největší celebrity, držitel mnoha rekordů – Kingpin – a současný lídr tabulek na HWbot i dvorní overclocker Gigabytu – Hicookie – bohužel jen nejprve přislíbili, ale nakonec se k odeslání odpovědí nedostali.

Coolaler

 1. Mé čínské jméno je Lo Fang Bing a je mi 52 let.
 2. V jednom dni roku 2002 jsem se nudil a byl zvědav, co je to v té skříni na Computexu
 3. Každodenní procházení se, filmy, užívám si jídla a pití.
 4. P67 + Core i7-2600K + 3× RealSSD C300 v RAID 0 + HD 4830 a BD-ROM. Občas hraji na PlayStation 3.
 5. Líbí se mi výkon Sandy Bridge a těším se na socket 2011.
 6. Cokoli, co dokáže ukázat výkon PC.

 

 1. my chinese name is LO FANG BING,52 years old
 2. one day 2002 ,i was boring and wonder what’s it is in the computex case ^^
 3. walking everyday,movie,enjoy food and drink
 4. P67 + 2600K +C300 raid 0 x3 +hd4830 & BD rom
  sometime i play PS3
 5. i like Sandy Bridge’s powerful,and i am waiting socket 2011
 6. anything,if it can show the pc power

Chew*, Dinos22 a Elmor

Chew*

 1. Brian J Mclachlan, občas mám jako svou práci řízení kamionu , ale v poslední době trávím víc a víc času v počítačové branži při spolupráci s výrobci. Pomáhám vychytávat jejich produkty a BIOSy. Je mi 36 let.
 2. K přetaktování jsem se dostal nenásilně. Nemohl jsem si dovolit nejrychlejší vyrobený procesor, ale zjistil jsem, že mohu přetaktovat i levnější procesory na stejné frekvence, nebo ještě o kus výše. Myslím, že doba, kdy jsem přičichl k extrémnímu overclockingu, byla v éře socketu 462. V těch časech jsme si hrál s nějakými podomácku udělanými okruhy pro vodu pod bodem mrazu (water chill)
 3. Jsem velký fanda rybaření, aut a tady bych vzpomenul, že jsem se účastnil soutěží highendového audiovybavení aut a byl jsem dokonce pozván na finále USAC. Nemohl jsem si však dovolit zaplatit cestu.
 4. Mou sestavu pro běh 24/7 tvoří Q6600 v Asus Maximus Formula flashnuté na Rampage Formula. V době požízení to byla za dané peníze nejlepší koupě a pořád to ještě zvládne úlohy, které potřebuji. Stále trápím Radeon HD 4870 a ačkoli hry hraji, už ne tolik jako dřív.
 5. Osobně se těším na Llano. Bulldozer zní dobře, ale vždycky jsem preferoval a preferuji levné a přetaktovatelné komponenty.
 6. Oblíbené benchmarky… hmmm. Měl bych jmenovat 3DMark05, SuperPI 32M a 3DMark2001, které všechny těží z ladění celého systému.
  Nejvíce nenáviděný by mohl být CPU-Z… opravdu je to o štěstí jako v sázkové hře. Kdokoli má prostředky na velké množství čipů, může se stát šťastným výhercem.

 1. Brian J Mclachlan, I ocassionaly drive
  truck as my job but lately I find myself spending more and more time in the
  computer industry working with manufacturers to „polish“ they’re
  products and or Bios’s. I’m 36.
 2. I got into overclocking for free speed. I
  could not afford the fastest cpu’s ever, but I found I could OC to those speeds
  and well beyond. I think the point where I got into extreme ocing was around
  socket 462 when I started playing with home made chilled water setups.
 3. I’m big into fishing, cars, and at one
  point I was into high end car audio comptetitions which I did very well at and
  got an invite to the USAC finals, however could not afford the trip.
 4. My 24/7 rig is still a Q6600 in a ASUS
  max formula flashed to rampage formula. At the time of purchase it was the best
  bang for buck and still performs the tasks I need it to do. I am still rocking
  a HD 4870 and although I do still game it’s no where near as much as I used to.
 5. Me personally I am looking forward to
  Llano, bulldozer sounds nice but my grassroots will always be and always has
  been cheap overclockable parts.
 6. Favorite benchmarks….hmmm. I would
  have to say 3dmark 05, super pi 32m and 3dmark 01 all of which benefit from
  overall system tuning.
  Most hated would be cpu-z……really just a luck of the draw……anyone with
  the funds to bin an extensive amount of chips can get „lucky“

 

Dinos22

 1. Jméno: Dino Strkljevic
  Věk: 33
  Technical Marketing Manager for Australia & New Zealand, GIGABYTE
  Technology

 2. Pamatuji si to ale nejasně. Začal jsem sledovat fórum Overclockers Australia, které v té době sice nebylo tak moc o overclockingu, ale bylo zde pár lidí jako třeba eva2000 nebo T_M, kteří se do toho nedávno taky dostali.

  Takovou první příčinou mé účasti na fóru byla bazarová sekce, v níž jsem začal rozvíjet něco jako chorobnou lásku k hardwaru a pořád jsem kupoval nové věci a prodával staré. Snažil jsem se oblbnout sám sebe, že se jedná o nutné cykly upgradování a ignoroval jsem náklady.

  Moje první zkušenost s přetaktováním byla s Pentiem 4, jež jsem jsem z nějakých 2,4 dostal na 3,6 GHz na vzduchu. Nejsem si přesně jistý, ale zkusil jsem celou řadu základních desek. Nejprve jsem používal nějakou příšernou od Asrocku a prošel přes řadu dalších, z nichž jedna měla dokonce fialové PCB (ale nevzpomenu si na název), až k těm šťastným 3,6 GHz. Až o mnoho let později jsem se dozvěděl, že právě to konkrétní jádro bylo dost složité nějak přetaktovat a rekord v přetaktování se zápornými teplotami nebyl moc nad 4 GHz. Možná jsem vlastnil procesorový drahokam a neměl jsem o tom tušení (smích).

  Moje první skutečné setkání s přetaktováním přišlo na platformě AMD s báječnými Venice 3000+ a Opteron 146. V té době jsem si koupil single stage od C-BuZze. Vlastnil jsem Opteron146, který z nějakých důvodů běžel neuvěřitelně a skvělý byl odemknutý násobič (původně 11×). Jednalo se o výborný procesor a užil jsem si krásné chvíle, když jsem zkoušel jeho možnosti na Asus s nForce 4 a později se přesunul k nejlepším deskám s tímto čipsetem – DFI UltraD. Byly vynikající, ale současně mě taky pěkně štvaly Smějící se.

  S Conroe od Intelu jsem začal také s kapalným dusíkem a to byl začátek extrémního OC. Už jsem se nikdy nedíval zpátky.

 3. Rybaření. Rybaření v útesech je v současností mou vášní. Mám rád pobyt venku, zvláště v létě – máme několik z nejúžasnějších pláží a pobřeží obecně. V létě si dopřeji hodně víkendového rybaření – až ti neskuteční tuňáci a další velcí predátoři přijdou a plavou nad skalnatým dnem tak, že je možné některého chytit na živou návnadu, nebo vábničku.

  Občas používám velké živé návnady až do hmotnosti 2 kg (smích) a občas nechtěně zaháčkuji žraloka stejně jako se stává, že šťastně sežere návnadu a nechytne se.

 4. Nedávno jsem si postavil novou sestavu z těchto komponent:
  • Gigabyte X58A-UD7
  • Core i7-980X
   @ 4 GHz
  • vodní chlazení Corsair H70 
  • grafická karta Gigabyte
   Radeon HD 5870 SOC
  • 750W zdroj Antec
   Earth Power
  • 12GB Kit
   PC1600 RAM od Kingstonu
  • 2× SSD 60GB Corsair
   Force (sandforce) v RAID 0
  • 2× 2TB HDD WD
   Green jako úložiště
  • mechanika Samsung Combo
   BluRay+DVDRW
  • USB HDTV tuner Avermedia USB (dva tunery v jednom)
  • LCD monitory 24″ Acer
   + 27″ BenQ
  • skříň Cooler Master
   HAF-X
  • Windows 7
   Ultimate 64-bit

  Pracuji z domu, takže tohle PC používám jako pracovní i jako domácí. Občas hraji hry, ale nemám na to moc času. Když už něco hraji, tak obyčejně připojím volant Logitech G27 a spustím F1 2010, DiRT 2 nebo něco podobného.

  Mám rád videa a multimédia vůbec. Vlastním HD kameru, kterou si rád beru na dovolené nebo na četné akce, jež organizuje Gigabyte. Vždycky je tedy něco, co mohu vložit do videoeditoru a s čím si mohu trochu pohrát.

 5. Kvůli zaměstnání nemohu být konkrétní, ale na fórech existuje spousta debat lidí o něčem novém alespoň od jednoho z hlavních výrobců a znáte mou zálibu v přínosu nového hardwaru stran výkonu. Gigabyte je progresivní společnost a pracují pro nás někteří zkušení overclockeři jako beta testeři a společné zkušenosti se pak promítají na nových deskách a grafikách. Jedním z dobrých příkladů je třeba X58A-UD9 a bude to už stále jen lepší.
 6. Mé oblíbené benchmarky… dobře, SuperPI je pro mě jedničkou. Mám ho rád, protože není snadné v něm být opravdu dobrý. Je potřeba si všímat spousty aspektů platformy a softwaru. To je jeden z benchmarků, v němž jsem získal světové rekordy a jsem na to pyšný, protože to není nikdy jednoduché.

  V poslední době jsem si začal hrát také s PCMark Vantage a zabralo nám to více jak měsíc prozkoumávání, než jsme udělali nějaké světové rekordy v tomto benchmarku. Je to další obtížný a vděčný benchmark. Velkou nevýhodou je fakt, že Futuremark se rozhodl od lidí za používání vybírat poplatek za licenci.

  Neexistují benchmark, které bych nenáviděl, ale všechny mě umí naštvat, když se chovají pro mě nepochopitelně.


Můj oblíbený úlovek z minulé sezóny, 15kg tuňák dlouhoploutvý.
This is my favourite catch of the past season, 15kg Longtail Tuna.

 1. Name: Dino Strkljevic
  Age: 33
  Technical Marketing Manager for Australia & New Zealand, GIGABYTE
  Technology
 2. Yes vaguely, I started checking out a forum in Australia called Overclockers
  Australia which wasnt that much about overclocking even at that time but there
  was a few guys there such as eva2000 and T_M who also started recently to get
  into it.

  My first attraction to the forums was in fact the trading section where i found
  that I developed some kind of sick love for hardware and
  kept buying new things and selling old ones. I was fooling myself that it was a necessary upgrade
  cycle and kept ignoring the costs.

  My first OC experience came from P4 2 or 2.4Ghz (cant recall) chip running at
  3.6GHz on air. I can’t recall but i think i went though a whole bunch of
  boards. I first used some Asrock one and it was horrible and went onto a few
  others of which one of them had some kind of purple PCB i can’t recall the name
  of the board but it was happily doing 3.6Ghz and i was very happy .
  many years later i found out that this particular CPU core was very hard to OC
  and i think a record OC with subzero wasnt much past 4Ghz. I might have been
  sitting on a gem CPU and not know it hahahahah

  My first real OC experience came with AMD and those awesome Venice 3000+ CPUs
  as well as Opteron 146. I bought a single stage at the time from C-BuZz and had
  this miracle Opteron 146 which for some reason went crazy and unlocked
  11xmultiplier which was awesome .
  It was a great CPU that one and i had some great time pushing the Asus NF4
  based board at the time and later moved onto the best of them all DFI UltraD.
  They were amazing and pain in the ass boards at the same time .

  With Intel Conroe i got into LN2 and that was that, I never looked back

 3. Fishing. Rock fishing is my passion right now. I love being outdoors, especially
  in summer time where we have some of the most amazing beaches and coast in
  general. I do a lot of weekend fishing in summer and wait for those illusive
  tuna or other large predators to come and swim past the rock ledges so that i
  can catch one on live bait or a lure.

  I use big live baits that weigh up to 2kg sometimes hahah and occasionally get
  a hookup on an unwanted shark as well like this one lucky he ate it and didnt
  get hooked.

 4. I recently built a new rig with these compoents
  • GIGABYTE
   X58A-UD7
  • Core i7 980X
   @4GHz
  • Corsair H70
   watercooler
  • GIGABYTE ATI
   Radeon HD5870 SOC Graphics card
  • 750W Antec
   Earth Power PSU
  • 12GB Kit
   PC1600 RAM from Kingston
  • 2x 60GB Corsair
   Force (sandforce) SSDs in R0
  • 2x 2TB WD
   Green HDDs for storage
  • Samsung Combo
   BluRay+DVDRW Drive
  • Avermedia USB
   HDTV tuner (dual tuner in one)
  • 24″ Acer
   + 27″ BenQ LCDs
  • CoolerMaster
   HAF-X Case
  • Windows 7
   Ultimate 64bit

  I work from home so I use it for work and home PC. I do play games occasionally
  but i dont have much time. When I do play games i normally plug in my Logitech
  G27 steering wheel and fire up F1 2010 or DiRT2 etc.

  I love videos and multimedia and have a HD camera which i like to take with me
  when i go on holidays or numerous events that GIGABYTE organises for example so
  there is always some footage i can put in the video editing program that i can
  play with a bit .

 5. I can’t really specifically say because of work but there is already a lot of
  talk on forums about something new from at least one of the major manufacturers
  and you know me i love what new hardware brings performance wise .
  GIGABYTE is a forward looking company and has some experienced overclockers
  that work for us as well as beta test for us so all that combined experience
  will usually transform into some amazing new boards and VGAs. X58A-UD9 is a
  good example of that and it will only get better as time goes by and more of
  these projects get done .

 6. My favourite benchmarks, well SuperPi is no.1 for me. I like it because it is
  not an easy benchmark to master. There are a lot of aspects of the platform and
  software which you have to figure out. This is one benchmark I’ve taken world
  records and I’m proud of that as it’s never easy .

  I’ve also recently started playing with PCMark Vantage and it took at least a
  month or more to figure it all out for us to take world records in this bench.
  This is another challenging and rewarding benchmark. The big downside is that
  Futuremark decided to charge people for this one so you have to buy a license
  to be able to benchmark it which is not good.

  There are no benchmarks that I hate but they all can annoy me which i’m having
  a hard time figuring them out.

Elmor

 1. Jmenuji se Jon Sandström a je mi 21 let. V současnosti studuji mikroelektroniku ve Stockholmu.
 2. Poprvé, když jsem se snažil dosáhnout vyššího skóre v 3DMark2001.
 3. Nemám žádné další význačné koníčky, ale mám rád cestování a také zajití si na pivo s přáteli.
 4. Core i7-975, Rampage III Extreme a 6 GB RAM v Antec P180 SPCR Edition. Trochu hraji Warcraft III (DotA) pro zábavu.
 5. Bulldozer a LGA 1356.
 6. V oblibě mám všechny 3DMarky, můj nejméně oblíbený je pravděpodobně AquaMark, protože jsem nejsem moc dobrý.

 1. My name is Jon Sandström and is 21 years old. Currently I’m studying Microelectronics in Stockholm, Sweden.
 2. At first was to get a higher score in 3DMark01.
 3. I don’t have any other significant hobbies, but I enjoy traveling and getting some beers with friends.
 4. Core i7 975, Rampage III Extreme and 6GB of ram in an Antec P180 SPCR edition. I play some Warcraft III (DotA) for fun.
 5. Bulldozer and LGA1356.
 6. I enjoy all of the 3DMarks, my least favorite would probably be AquaMark since I’m not very good at it.

Gyrock, MAD222, Matose a Namegt

Gyrock

 1. Skutečné jméno: Jiro Takano („Jiro“ v japonštině znamená druhý syn). Věk: 45… příliš starý.
 2. Když jsem před nějakými dvaceti lety studoval v Anglii postgraduál, musel jsem na svém počítači provést množství výpočtů. To bylo dost pomalé, a tak přišel overclocking. V těch časech nebyly o přetaktování žádné informace a všechno, co jsem věděl, byl fakt, že takt je generován krystalem. Takže jsem zašel do obchodu s elektronikou, koupil jsem krystal, dal do počítače… a pak začal můj overclockerský život.
 3. Fotbal, auto, čtení knih a pití.
 4. Obyčejně použíám systémy se socketem 939. Mám čtyři. Nehraji hry.
 5. Samozřejmě na Bulldozer.
 6. Můj oblíbený je SuperPI. Od 1M do 32M, mám rad všechny. Další, který mám v oblibě, je 3DMark06.
  Benchmarkem, který nemám rád, je Vantage.
  Mimochodem, nikdy jsem nezkusil PCMark.
 1. Real name : Jiro Takano(„Jiro“ means second son in Japanese)
  Age : Forty-five…too old
 2. When I was a postgraduate student in England about 20 years ago, I had to do some amount of calculation with my pc, which is slow enough to think something bad : overclocking .
  At that time, there was no info about OC and all I know was clock is generated by Crystal
  So I went to the electrical shop, bought crystal, put it into my pc… Then my OC life began
 3. Playing football, car, reading books and drinking
 4. I usually use S939 system. I’ve got four of them
  I don’t play any games
 5. Of course, Bulldozer
 6. My favorite one is SuperPi
  From 1M to 32M, I love all of them
  Second one I like is 3Dmark06
  What benchmark I don’t like is Vantage
  BTW, I’ve never done PCMark so far

MAD222

 1. Garrick Tse, 44 let, vlastník obchodní společnosti, která prodává kadeřnické potřeby do dalších zemí.
 2. PC jsem se před rokem 2000 nikdy nedotkl. Vzpomněl jsem si, jak se jednou porouchalo PC mého syna a jak jsem mu musel koupit nové. Když jsem dodělal moje první vlastnoručně skládané PC, začal jsem se zajímat o „způsoby, jak maximalizovat efektivitu hardwaru“,
 3. Přetaktování se vzduchovým/extrémním chlazením, rybaření (Iso Tsuri), sledování korejských dramat.
 4. AMD Phenom II X2 545, Gigabyte 785GT-UD3H, OCZ AMD Black Edition 1600 CL7 (2× 2 GB), 500GB HDD od WD, Thermalright 120 Extreme. Občas si zahraju nějaké hry se svým synem.
 5. Desky s čipsety AMD 9 series a Bulldozer, X58 s 990X.
 6. Mám rád všechny 2D benchmarky, nemám rád 3DMark2001/03/05.
 1. Garrick Tse, 44, owner of a Trading Company that sells hair accessories to other countries..
 2. I never touched PC before year 2000. I remembered that my son’s PC once broke down & I had to buy another one for him. As I set up my 1st DIY PC, I began to feel interested in „how to maximizing the efficiency of hardware.“
 3. Air/Extreme Cooling OC; fishing(Iso Tsuri); watching Korea Drama
 4. AMD PIIx2 545/giga 785GT-UD3H/OCZ AMD Black Edition 1600 C7 (2gx2)/WD 500g HDD/Thermalright 120ex; play games with my son on occasional basis
 5. AMD 9 series boards with Bulldozer; x58 with 990x
 6. Like all 2D benchmarks; dislike 3Dmarks 01/03/05

Matose

 1. Mé skutečné jméno je Matei Mihatoiu a je mi 25 let. Pracuji jako hardwarový redaktor pro lab501.ro, projekt, který jsem založil před pár lety společně se dvěma přáteli.
 2. Ano, pamatuji si to velice jasně. Bylo to před šesti či sedmi lety v dobách starého dobrého Pentia 4 s jádrem Northwood. Zjistil jsem, že jsem měl speciální edici s 30 kondenzátory na spodní části (verze AEP), která se pro přetaktování hodila více. Rozhodl jsem se tedy vyzkoušet svoje štěstí na Gigabyte 8IPE1000G.
  Po strávení mnoha hodin nastavováním jse mi povedlo dostat se někde kolem 3,7 GHz. To bylo velmo vzrušující, protože jsem z procesoru dostal o 20 % více výkonu, prakticky zadarmo. A v té době nákaza začala…
 3. Rád sleduji filmy, televizní show, ale také hraji fotbal a tenis. Taky mám rád hudbu, takže občas zajdu na koncert či představení.
 4. Moje běžná sestava je: Core i7-920 @ 4GHz chlazená pomocí Cooler Master Z600 + větrák Scythe 140 mm, MSI
  Eclipse X58, 6 GB Exceleram 1600 MHz CL6, Asus GT 430 (1 GB), Corsair Force
  120GB SSD, 2TB Seagate Barracuda XT, modifikovaná Asus Xonar Essence ST,
  Cougar S550, Scythe Fenryswolf. Jako monitor používám 27″ LCD od Aceru, které je podle mě perfektní pro filmy i práci.
  V posledních třech letech nemám na hraní her moc času, ale určitě budu hrát Diablo III. Až konečně vyjde.
 5. Dobře, těším se na SSD se SATA 6 Gb/s a na Elpida Hyper 2, o kterých jsem slyšel, že by měly být brzy uvedeny. Také jsem velmi zvědav na novou architekturu AMD – Bulldozer. Doufám, že se dostanou zpět do hry.
 6. Miluji 3DMark2001, ale bohužel nové grafické karty a procesory nejsou v tomto benchmarku tak dobré. Dobrá E8600 v Rampage Extreme a pár GTX 280/285 v SLI by pro tento benchmark byla zabijácká, ale kdo má na tohle čas?
  Mám rád 3DMark03 a 05, Aquamark, ale taky 2D benchmarky jako Super PI, PiFast a wPrime. Nemám rád 3DMark Vantage a 06, protože jsou dlouhé a mají mnoho náročných testů procesoru, což je ve chvíli, kdy jste se svým systémem na hraně, hrozné.
 1. My real name is Matei Mihatoiu and I’m 25 years old. I work as hardware editor for lab501.ro, a project started a couple of years ago together with two friends.
 2. Yes I remember very clearly; it was 6 or 7 years ago in the times of good old Pentium 4 Northwood. I realized that I have a special edition with 30 caps on the bottom (AEP version) that would do better in overclocking that normal one. So, I decided to try my luck on Gigabyte 8IPE1000G board that I had back then.
  After spending couple of hours messing with settings I managed to get around 3.7GHz. It was very exciting because I got over 20% more speed from the CPU, practically free. And that’s the moment the disease started… 
 3. I like watching movies, TV shows but also I enjoy playing soccer and tennis. Also I like music,so I go from time to time to live events and shows.
 4. My daily rig is: Core i7 920 @ 4GHz cooled by Cooler Master Z600 + Scythe 140mm fan, MSI Eclipse X58, 6GB Exceleram 1600MHz CL6, ASUS GT430 1GB, Corsair Force 120GB SSD, 2TB Seagate Barracuda XT, ASUS Xonar Essence ST modded, Cougar S550, Scythe Fenryswolf. My monitor is a Acer 27″ LCD monitor who I find perfect for movies and work.
  I didn’t have the time to play games for at least 2 or 3 years, but I will play for sure Diablo III when it will finnaly launch 
 5. Well, I’m looking forward for SATA 6Gb/s SSD’s and for the Elpida Hyper 2, which I heard that will launch soon. Also, I’m very courios about the new AMD architecture, Bulldozer, hoping that they will be back in the GAME.
 6. I love 3DMark 2001 but unfortunately newer VGA cards and CPU’s are not that good with this benchmark. A good E8600 together with Rampage Extreme and a couple of GTX 280 /285 in SLI would be killer, but who has the time to do that?
  I like 3DMark 2003 and 2005 ,Aquamark but also 2D benchmarks like SPI, PiFast and WPrime. I don’t like 3DMark Vantage and 2006 because they are long and have very demanding CPU Tests which is awfull when you are on the edge with your system.

Namegt

 1. Mé jméno je Nam Dae Won a je mi 30 let. Vydělávám si prací na volné noze v oblasti hardwaru.
 2. S přetaktováním jsem začal v roce 2004. Předtím jsem se zajímal o hardware, ale neměl jsem rád overclocking. 
 3. Koníčkem je testování nového hardwaru a hiphopová hudba. Mám taky rád sporty, všelijaké míčové hry.
 4. Nemám rád hry, nehraji hry.
 5. Z hardwaru roku 2011 přicházející Intel Sandy Bridge a AMD
  Bulldozer. Jsem ohromen výkonem Sandy Bridge (používám Engineering
  Sample), ale preferuji AMD Smějící se
 6. Často chodím na stránky jako xtremesystems.org, playwares.com.
  Playwares je v Koreji populární server s testy (benchmarky) hardwaru.
  Žadný server nepatří mezi nenáviděné, jen má každý trochu jiný pohled na
  věc.

Průvodní dopis obsahoval ještě skromné poděkování za uvedení v takovém magazínu a omluvu za angličtinu.

 1. My name is „Nam Dae Won“, is 30 years old this year. Freelance jobs The hardware side is working.
 2. Since 2004, I started overclocking. I was interested in the hardware
  did not like overclocking. Hardware-related things started getting a
  crush like this overclocking.
 3. Hobbies and testing of new hardware, and hip-hop music like it. I also love sports. Various ball games
 4. I do not like the game. Do not play games. ^ ^;
 5. 2011 hardware, and the forthcoming Intel Sandy Bridge Is AMD
  bulldozer. Amazed at the incredible performance of Intel Sandy Bridge.
  (Currently ES is being used.) But I prefer AMD. hahaha
 6. I frequently go to sites like xtremesystems.org, playwares.com,
  playwares in Korea is well-known hardware baenchimaking site. I do not
  hate site. Baenchimaking site to see all the various side.

NickShih, PcCi2iminal a Ryba

NickShih

 1. Jmenuji se NickShih, na Tchaj-wanu je to mé skutečné jméno. Je mi 27 let a už rok pracuji pro Antec.
 2. S přetaktováním jsem začal u základní desky DFI P45. Vyzkoušel jsem nějaké E8600. Když vyšla X58, zúčastnil jsem se první soutěže v přetaktování na Tchaj-wanu. Byly to mé první benchmarky s kapalným dusíkem. Pak začal můj LN2 život.
 3. Mám rád automobilové závody, zpívání, hudbu atd. Nejsem věřící.
 4. Ve volném čase hraji FPS a online hry. Jsem opravdu dobrý v Counter Strike a Call of Duty. Moje sestava pro běžnou práci a hraní:
  • Intel i7-980X
  • Asus Rampage III Extreme
  • Adata 2200 CL8 XPG+ 6GB kit
  • Antec HCP1200
  • 2× SSD Adata S599 128 GB RAID 0
  • 4× WD 2TB
  • 2× MSI GTX 580 v SLI
 5. Bezesporu na X68 se socketem 2011. Osmijádrový odemknutý procesor bude zajímavý. Převládne v celém trhu s highendovým retailem.
 6. Vantage je mým oblíbeným benchmarkem. Musíte plně vyladit váš hardware. Ale myslím, že 3DMark 11 bude dalším. Nenávidím 3DMark05 a 06, protože jsou jen o procesoru. A skóre není stabilní.

 1. My name is NickShih , it is my real name in taiwan.
  I am 27 years old now. I work at Antec for 1 year already.
 2. I started to overclock from DFI P45 mobo. Tried some E8600 chips . When X58 was coming out ,i joined my first overclocking competition in taiwan. It was my first to bench with LN2 . Then the Ln2 life was starting .
 3. I like car racing , singing , music etc. None of any belief
 4. My rigs for common work & Gaming .
  I played FPS games & online games during free time.
  Good at Counter Strike & Cod serious .

  Intel 980x
  ASUS Rampage III Extreme
  Adata 2200 CL8 XPG+ 6GB kits
  Antec HCP1200
  ADATA S599 128GB x2 raid0
  WD 2TB X 4
  MSI GTX580 x 2 SLI

 5. absolutely X68 with 2011 pin socket . 8core unlocked chip will be interesting . It will take the whole retail high-end market .
 6. Actually Vantage is my favorite benchmark program . U have to fully tweak ur hardware .
  But i think that 3Dmark DX11 will be the next one .
  I hate 3Dmark 05 06 , it related to cpu only . And the score is not stable . So hard to get fixed score.

PcCi2iminal

 1. Kawano Junior (oslovují mě jen Junior)
 2. Přetaktovávám od dob Pentia III a začal jsem s přetaktováním, protože rád dostávám věci na limity.
 3. Fotbal, judo a baseball.
 4. Vlastním malý obchod s hardwarem. Hraji Team Fortress 2 a mám rád střílečky z pohledu první osoby jako třeba Call of Duty.
 5. Sandy Bridge.
 6. Super PI a 3DMark. Nenávidím benchmarky paměťové propustnosti.

 

 1. Kawano Junior (they call me only Junior)
 2. im overclocking since Pentium 3 days and i started to overclocking because i like to push things to the limits
 3. soccer ,judo and baseball
 4. i own a small hardware shop and i play games
  team fortress2 and i like 1st person shooting like call of duty
 5. Sandy bridge 
 6. Super Pi and 3d mark and i hate that memory bench

Ryba

 1. Mé skutečné jméno je Marcin Rywak. Nyní mi je 23 let a žiji v západní části Polska. Mým hlavním povoláním v současnosti je prodej zařízení pro extrémní chlazení, testování hardwaru, tvorba recenzí.
 2. Myslím, že má první OC akce byla tak zhruba před devíti lety. Jednalo se o Pentium III do Slot 1, které jsem ze 450 MHz přetaktoval na 600 MHz. S GeForce 2 MX400 to přineslo velký nárůst v 3DMark2001 SE. Dělali jsme to tehdy jen z legrace. Mým hlavním důvodem pro přetaktování bylo silnější PC pro hry. Později jsem si začal kupovat komponenty pro přetaktování, takže… K7 2500+ (Barton), K8 3000+ (Venice), Core 2 Duo… Nyní je v mém životě přetaktování pouze koníčkem – je to celý můj život.
 3. Rád se dívám na filmy, poslouchám nějakou dobrou hudbu a trávím čas se svými dobrými přáteli.
 4. Je těžké říct, co mám, protože měním opravdu rychle. Už delší dobu nehraji hry a nyní PC používám pouze pro hudbu, filmy a práci, takže nemusí být nějak skutečně silné.
 5. V roce 2011 se těším na nové platformy AMD a Intelu. Obě z nich nám dají novou úroveň výkonu a přetaktování.
 6. Mými oblíbenými benchmarky jsou 3DMark2001, 03, Vantage a SuperPI 32M. Všechny jsou fajn na pohrání si, ladění a můžete vidět pěkný nárůst výkonu, když hardware přetaktujete. Nenávidím SuperPI 1M, wPrime, MaxxMEM a 3DMark05/06.

 1. My real name is Marcin Rywak. Now I’m have 23 years and
  I’m living in west part of Poland. My main job now is selling extreme cooling
  devices and phase change units for people, testing hardware, making reviews.
 2. I think my first o/c seasion was something like nine years ago. It was Slot
  1PIII 450MHz cpu and we was able to make 600MHz on it. With GeForce 2 MX400 it
  give us big bust in 3Dmark 2001 SE. We did it only for fun. My main reason to
  start overclocking: have stronger PC for games. Later I start buying parts for
  overclocking… so K7 2500+ Barton, K8 3000+ Venice, Core 2 Duo… and now
  overclocking is not only a hobby in my life – it’s my hole life.
 3. I like watch movies, listen some good music and spend time with my good
  friends.
 4. It’s hard to say what I have, becouse I’m changing it really quick I
  don’t play games for long time and now I’m using only PC for music, movies and
  work so it don’t be need really strong.
 5. In 2011 I’m looking for new AMD and Intel platforms. Both of them will give
  us new performence class and overclocking experience.
 6. My favourites benchmark is 3Dmark 2001/2003/Vantage and SuperPI 32M. There
  are very nice to play, tweaking and you can see nice bust in performence when
  you overclocking hardware. I hate SuperPI 1M, wPrime, MaxxMEM and 3Dmark
  2005/2006.

SF3D, stummerwinter a YoungPro

SF3D

 1. Mé skutečné jméno je Petri Korhonen. Je mi 29 let. Jsem majitelem
  zdravotní kliniky a také mám nějaké obchodní aktivity ve světě počítačů.
 2. Nějak vážněji jsem s přetaktováním začal v roce 2003. S jedním ze
  svých přátel jsme měli takový druh soutěže a stal jsem se tím posedlý. A
  podívejte, kde jsem nyní, o sedm let později.
 3. Provozuji pár sportů jako vzpírání, jogging, pilates a nějaká bojová
  umění, když pro ně najdu čas. Párkrát ročně navštívím divadla a čtu
  spoustu vědeckých knih a článků. Poslední kniha se jmenovala „Kvantový
  počítač“.
 4. Hraji hry, takže můj stroj musí mít nějakou tu sílu pro 3D. Mám
  platformu založenou na Asus X58 s 32nm 12jádrovým Gulftownem na 4,4 GHz,
  12 GB paměti, nějakými SSD a GTX 580 v SLI. Tenhle stroj je dobrý pro
  cokoli, co si umíte představit.
  Zahraji si tak často, jak jen to jde. V současné době pro to mám stále méně času.
 5. Procesory Sandry Bridge jsou zajímavými produkty a zvláště Sandy
  Bridge EX na konci roku s velmi zajímavými osmi jádry a šestnácti
  vlákny.
 6. Ve skutečnosti se nedá říct, že bych nějaké nenáviděl.
  Nejoblibenějšími jsou 3DMark2001, 03, 05 a pak mám rád Pifast, SuperPI
  1M a 32M. Zbytek současných benchmarků je taky dobrý, ale každý z nich
  má nějaké vlasnosti, které mi tak úplně nevyhovují.

 1. My real name is Petri Korhonen. I am 29 years old and I am the owner
  of health care clinic and I also have some business in world of
  computers.
 2. I started to overclock seriously in 2003. I had sort of competition
  with one of my friends and then I got obsessed by it  And look where I
  am now 7 years later.
 3. I do some sports like weight lifting, jogging, pilates, some martial
  arts if I find time for it. I visit some theaters few times in a year
  and I read a lot of science related articles and books. Latest book was
  called „quantum computer“ 
 4. I do play games, so my machine must have some 3D power in it. I have
  ASUS X58 based platform with 32nm gultown 12 core CPU running at
  4.4Ghz. 12GB of memory and some SSD’s + GTX 580 SLI. This machine is
  good for anything you can imagine.
  I play games as often as possible. Nowadays I have less and less time for it.
 5. Sandy bridge CPU’s are interesting products and especially sandy
  bridge extreme in the end of the year is very interesting with 8 cores
  and 16 threads.
 6. I don’t hate any of them for real. Most liked ones are 3Dmark 01,
  03, 05 and then I like pifast, superpi 1M and 32M. Rest of the current
  benchmarks are also good, but all of them have some features I don’t
  fully like.

stummerwinter

 1. Boris Küntzler, 40, strojní inženýr.
 2. Poprvé
  jsem se s kapalným dusíkem dostal do kontaktu při snaze přetaktovat
  systém s Pentiem 4 nad 6 GHz, po nějakém „jemném“ přetaktování na
  vzduchu jsem byl ihned fascinován.
 3. Ježdění na kole, běhání, lezení bez lana, hudební sbírka.
 4. Používám Core i7-975X na Asus P6T WS s GTX 460, hraji pouze málo (jsem v tom opravdu špatný). Hraji hry jako Crysis.
 5. Core i7-990X.
 6. Z 2D testů miluji SuperPI 1M, z 3D pak 3DMark2001 a AquaMark 3. Nenávidím 3DMark Vantage a PCMark05.
 1. Boris Küntzler / 40 /
  Mechenical Engineer
 2. 2004 I get in contact with LN2 first time OCing a P4 system, tried to reach
  > 6 GHz, after some „mild“ OCing @ AIR, was fascinated directly
 3. Cycling, running, free climbing, collection music
 4. I use atm a i7 975X @ ASUS P6T WS with GTX460, play only a little (I’m
  really bad), like CRYSIS
 5. i7 990X
 6. Love: 2D 1M / 3D 3D01 and AM3 – Hate: 3DV + PCMark05

YoungPro

 1. Jmenuji se James Trevaskis, je mi 24 let a jsem z Adelaide v Austrálii. Pracuji v IT bezpečnosti.
 2. S přetaktováním jsem začal poté, když jsem to viděl u nějakých Australanů na fóru. Mám opravdu rád řešení problémů a přetaktování a brzy jsem si koupil sestavu čistě pro overclocking.
 3. Rád vařím, asijskou, indickou, evropskou kuchyni, všechno! Jídlo je pro mě velkým koníčkem. Taky mám rád kriket, dokážu ho sledovat celé dny!
 4. Má sestava? Giga P55A-UD4P, i7-860, 8GB Gskill DDR3-1600 9-9-9-24, Corsair Force SSD,
  skříň Norco rack mount a ne, hry nehraji!
 5. Doufám, že v roce 2011 vyjde nějaký procesor podobný E8600. Levný a schopný soupeřit s highendovými procesory. Jestli si pamatujete Penry, QX9650 byl nejlepší jen v 3DMark06, další bechmarky byly ovládnuty levnými dvoujádry. Doufám, že tyto časy zase přijdou!
 6. Mé oblíbené, dobrá otázka. 3DMark2001, Super PI 32M a samozřejmě PCMark. Můj nejméně oblíbený je 3DMark05. Myslím, že 05 je hloupý, protože když chci vidět efektivitu svého procesoru a pamětí, spustím si Super PI a ne 3DMark05.

 

 1. James Trevaskis, I am 24 from Adelaide, Australia and I work in
  IT Security
 2. I begin overclocking once I saw some australias overclocking on the forums.
  I really enjoy the problem solving of overclocking and I had soon purchased a
  rig just for overclocking
 3. I like to cook, Asian, Indian, European, everything! Food is a big hobby to
  me. I also like Cricket, I can watch it for days!
 4. My rig? Giga P55A-UD4P, i7 860, 8GB GSKILL 1600 9-9-9-24, Corsair FORCE ssd,
  Norco rack mount case and no I don’t play games !
 5. I hope in 2011 a
  new CPU similar to 8600 is released, that is cheap but can compete with the
  high end CPU’s. If you remember Penryn, QX9650 was only best in 3d06, all
  benchmarks could be dominated by a cheap dual core, I hope this time will come
  again!
 6. My favourites, good question. 3DMark01, PI 32m and of course PCMark. My
  least favourite benchmark is 3dmark05, I think 05 is stupid, if I want to see my
  CPU and memory efficiency I will run SuperPI and not 05
Ohodnoťte tento článek!