Eye-Fi Mobi: SD karta pro bezdrátový přenos fotek do smartphonu i tabletu

0

Eye-Fi je nejznámnější značkou bezdrátových paměťových karet. Nejúspěšnějším produktem je karta X2, která umožňuje bezdrátový přenos vyfocených snímků do počítače. Slouží spíše profesionálům a reportérům v terénu – díky možnostem konfigurace umí odesílat rozdílné typy fotografií na různá zařízení, poradí si s RAWy a mnoho dalšího.

Pro běžné smrtelníky však nyní Eye-Fi uvedl model Mobi, který se umí spárovat s tabletem nebo smartphonem. Na první pohled běžná SDHC karta desáté třídy (10 MB/s) ze sebe umí udělat hotspot, ke kterému se připojuje aplikace pro Android nebo iOS. Fotografie se párují ihned po vyfocení nebo dávkově. Pro zprovoznění stačí stáhnout aplikaci a při párování zadat unikátní desetimístný klíč z balení karty.

Eye-Fi Mobi
Eye-Fi Mobi

Karta by teoreticky měla fungovat se všemi fotoaparáty a kamerami (video je podporováno též), které si rozumí s SDHC. Na oficiálních stránkách si můžete vyhledat, zda je kompatibilní s vaším fotoaparátem. Kupodivu je zde u mnoha starších modelů výsledek negativní. Spíše však tipujeme, že u nich ještě výrobce funkčnost oficiálně nepotvrdil.

Karty jsou dostupné od včerejška za cenu 50 USD (8 GB) a 80 USD (16 GB). Z oficiálního obchodu ani z Amazonu je k nám nelze objednat. Počkat si tak budeme muset na oficiálního distributora, kterým by měl být SanDisk.

Zdroj: Engadget

Ohodnoťte tento článek!