F88 s procesorem VIA Nano

0

F88, toť krátký a snadno zapamatovatelný název nového černého minibooku ze stáje u nás neznámé společnosti Shenzhen Zaiben Technology. Použitou platformou bylo zvoleno řešení od firmy VIA: zařízení staví na čipsetu VIA VX855 a procesorem je nízkonapěťový VIA Nano na frekvenci 1,6 GHz. Jako zobrazovadlo dobře poslouží IGP VIA S3 Chrome9.

F88

Zařízení dále disponuje jedním gigabajtem operační paměti, 160GB pevným diskem a 10,1″ displejem (rozlišení jest 1024 × 600 px). F88 pochopitelně podporuje WiFi, 3G, má čtečku karet a 1,3 megapixelovou zabudovanou webkameru. Celková váha je příjemných 1,3 kilogramů, šestičlánková baterie dovede minibook krmit až 8 hodin. Tandem výstupů D-Sub + HDMI potěší, druhý zmiňovaný není až tak obvyklým počinem.

O ceně/dostupnosti se zpráva nezmiňuje, nicméně s největší pravděpodobností se takovéhoto zařízení v Evropě nedočkáme. Je to škoda, neb zejména výdrž na baterie by mohla být velice zajímavá a co si budeme nalhávat, i designem je to velmi stylové a povedené zařízení.

Zdroj: TC Magazine

F88 s procesorem VIA Nano
Ohodnoťte tento článek!