Facebook vyšetřuje 400 aplikací. myPersonality se odmítá podrobit auditu

Důsledky kauzy Cambridge Analytica budeme pozorovat ještě dlouho. Facebook nadále prošetřuje aplikace, které měly před lety přístup k velkému objemu dat. Počet podezřelých aplikací stoupl a jednu už Facebook natvrdo vykázal ze své platformy.

0
Facebook
Facebook

V březnu se protrhla hráz jménem Cambridge Analytica, jež se týkala 87 milionů účtů. Facebook od té doby podniká kroky pro zlepšení zabezpečení soukromí tak, aby k podobnému zneužití uživatelských informací už nedošlo. Firma se také zavázala prošetřit všechny aplikace, které měly do změny pravidel sociální sítě v roce 2014 přístup k vysokému objemu dat. Zjišťuje, kolik dat získaly a zda je nezneužily.

Do zhruba půlky května už bylo zablokováno 200 podezřelých aplikací, které tím podléhají podrobnému šetření. Včera Facebook oznámil, že je jich už zablokoval více než 400. Dále ze své platformy vykázal aplikaci myPersonality, jež byla aktivní zejména do roku 2012. Ten, kdo za ni stojí, se odmítl podrobit auditu ze strany Facebooku, podle něhož je zřejmé, že posbíraná uživatelská výrobce sdílel se třetími stranami kvůli výzkumným účelům.

Data sdílel také se subjekty, které neodkázaly nabídnout kvalitní ochranu uživatelských dat. Konkrétnější Facebook není, lze se ale domnívat, že takto jisté tvrzení má podložené důkazními materiály. Buď jak buď, 4 miliony uživatelek a uživatelů Facebook informuje o tom, že informace o nich mohly být aplikací myPersonality zneužity. Aplikace alespoň podle všeho nevytěžila informace o přátelích a přítelkyních (na rozdíl od té z kauzy Cambridge Analytica).

Facebook vyšetřuje 400 aplikací. myPersonality se odmítá podrobit auditu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů