Facebook a jeho první megaobchod. Za miliardu koupil Instagram

0

O Instagramu se v posledních týdnech mluvilo kvůli chystané a nakonec i vydané aplikaci pro Android. Populární sociální síť pro sdílení obrázků byla doménou 30 milionů iPhonistů, teď se k ní připojili i majitelé telefonů se zeleným robotem. Aplikace i síť byla nadále zdarma, bez reklam a jiných omezení. Stále se čekalo, jak a čím začne Instagram vydělávat.

Tento problém je vyřešen. Za miliardu dolarů totiž dva roky starou síť překvapivě kupuje Facebook. Podle All Things Digital bude část peněz vyplacena v akciích Facebooku a zbytek hotově.

instagram instagram instagram instagram

Obě strany slibují, že se na funkčnosti nic nezmění. Fotky budou nadále uloženy ve zvláštní albech mimo Facebook, stejně jako uživatelské účty a s tím spojení followers/followings. Automatické sdílení na Facebook nepřibude, naopak se ani neztratí možnost sdílení na blogy nebo Twitter. Přesto se možná uživatelé Facebooku i Instagramu mohou těšit na nějaké výhody. O detailech spolupráce se však zatím nemluví.

 

Facebook už před časem koupil geosociální síť Gowalla. Vlastně jen přezval její vývojáře a službu nechal zemřít. Instagram ale má naději, že bude vést spokojený život i nadále. Jen už nejspíš dostane reklamu a nový majitel se bude snažit o co největší pokrytí mobilního trhu. A Facebook možná využije talentu nových vývojářů, aby vylepšil vlastní funkce spojené se sdílením fotek. Ostatně už nedávno na galeriích hodně zapracoval.

Zdroj: Instagram, ATD, Facebook

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Vistu mám na svém hlavním PC od počátku a jsem s ní spokojen. Na odpovídajícím železe šlapala a šlape v pohodě. Nemám zatím důvod měnit. K všeobecnému pokřiku davu, že je to špatný systém, jsem se nikdy nepřipojil, protože to špatný systém nebyl a není. 🙂

  2. Vistu mám na svém hlavním PC od počátku a jsem s ní spokojen. Na odpovídajícím železe šlapala a šlape v pohodě. Nemám zatím důvod měnit. K všeobecnému pokřiku davu, že je to špatný systém, jsem se nikdy nepřipojil, protože to špatný systém nebyl a není. 🙂

  3. Koupil jsem si onehdá nejvyšší verzi Visty, byla pěkně mastná. Sliby, že nejvyšší verze bude mít spoustu  extra obsahu navíc byla lež – tedy podvod. Produkty MS používám a jsem s nima většinou spokojen, ale dávám si na MS pozor a moc mu nevěřím.

    Čím víc humbuku dělá kolem nové technologie, tím pravděpodobněji z nás dělá šašky. Z poslední doby například Silverlight. Jeho evangelisti poskakovali na pódiích o přesvědčovali, že je to budoucnost, skvělé efektivní a vůbec budoucnost. Spousta lidí do toho investovala a stejní evangelisté teď poskakují a milují Metro. Na Silverlight se v tichosti a bez funusu vykašlali. A cirkus jede dál.

    Hal