Facebook bude zpřístupněn i mladším třinácti let. Pod dohledem rodičů.

0

Co se týká bezpečnosti, je velmi diskutovaným tématem i věková hranice pro možnost vytvoření si vlastního účtu na sociální síti Facebook. Především proto, že není velkým problémem, toto nařízení porušit.

K ověření, zda uživatel dosáhl požadovaného věku pro přístup k Facebooku, se totiž používá pouze klasické zadání data narozenin. Každý tak své datum může zfalšovat a přihlásit se tak může klidně i sedmileté dítě. Zde pak ale nastává problém s federálním zákonem, který nařizuje, aby o shromažďování informací na internetových stránkách o dětech mladších třinácti let, měl provozovatel k dispozici souhlas rodičů.

To ale samozřejmě není jediným problémem. Důvodem k obavám je zde třeba i velká pravděpodobnost nedodržení největších bezpečnostních zásad pohybování se na internetu, které takto mladé děti ještě nemají osvojené a netuší, co na ně číhá za nástrahy. V klidu si tak mohou například mezi „své přátele“ na Facebooku může přidat naprosto neznámého člověka.

FB - věk

Facebook proto nyní testuje vylepšení v podobě možnosti vytvoření speciálního účtu pro mladší třinácti let, který bude propojen s účtem rodičů. Ti potom budou rozhodovat, koho si dítě může přidat mezi své přátele, filtrovat sdílený obsah či povolit aplikace/hry, které si bude moct dítě spustit.

Ale i to některým odpůrcům nestačí a požadují zpřísnění kontroly pravosti věku, aby se žádné dítě, nesplňující požadovaný věk, nemohlo na Facebook dostat. Jak například udává James Styler, výkonný ředitel Media zdravého rozumu, nemůžeme si být jistí dopadem společenských sítí na mladé děti: „Nemáme správné vědy ani sociální výzkum, abychom mohli zhodnotit potenciální výhody či nevýhody působení sociálně-mediální platformy na děti.“

Zdroj: The Wall Street Journal (via Slashgear)

Facebook bude zpřístupněn i mladším třinácti let. Pod dohledem rodičů.

Ohodnoťte tento článek!