Facebook Camera: variace na Instagram podle Facebooku

0

Facebook vysílá jasný signál: s fotografiemi a mobily to myslí opravdu vážně. V březnu výrazně vylepšil vlastní fotogalerie, v dubnu oznámil miliardový nákup Instagramu (obchod ještě není dokončen) a minulý týden získal na svou stranu vývojáře Lightboxu (kopie Instagramu pro Android), aby následně jejich aplikaci zabil.

Facebook Camera Facebook Camera 

Teď Facebook sám vydal novou aplikaci Facebook Camera pro iOS, která je další variací na Instagram. Software je zatím dostupný pouze v americkém App Storu. Ač jsme jej na vlastní kůži nevyzkoušeli, víme, jak funguje. Stačí jen cvakat fotky, můžete na ně aplikovat některý z více než desítky filtrů, případně je ořízenete a hromadně pošlete na Facebook. Nechybí ani tagování přátel, v aplikaci dokonce uvidíte i fotogalerie vašich blízkých. Facebook Camera umí díky sdílenému úložišti v iOS odesílat i fotky vytvořené v jiných aplikacích.

Instagram ale Facebook zrušit nehodlá, to už potvrdil při oznámení obchodu. Takže bude udržovány dvě aplikace, které fungují podobně. Jedna téměř nezávislá na sociální síti Facebooku s vlastními 30 miliony uživateli, druhá závislá s 900+ miliony uživateli.

Vkládat fotografie z mobilu bylo možné i pomocí hlavní aplikace Facebooku, avšak byl to proces složitý, špatně dostupný. V poslední době naopak Facebook rozděluje funkce a vydává nové specializované aplikace. Pro iOS už kromě toho přinesl Messenger a Page Manager.

 

Zdroj: Facebook

Facebook Camera: variace na Instagram podle Facebooku

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. já sem si na alze koupil ssd nova2 od corsairu a řikám nebrat.. vše mám jak má bejt (ahci, align, 4kb bloky..)a rychlosti čtení a samo že i zápisu silně závisej na komprimovatelnosti dat.. takže místo 270/250 je to v reálu 85/25.. corsair nebrat