Facebook bude konkurovat Tinderu, najde vám protějšek na rande

1
rande
Ilustrační foto (zdroj: StockSnap / Pixabay)

Facebook včera odstartoval devátý ročník své vývojářské konference F8. Představil na ní několik novinek pro tvůrce aplikací i samotné uživatele. Ty druhé možná zaujme chystaná funkce pro hledání partnerek či partnerů. Facebook tak začne konkurovat Tinderu nebo české službě Lidé.cz.

Novinku začne veřejně testovat až v následujících týdnech nebo měsících, takže toho zatím moc nevíme. Na Facebooku se ale pro účely randění vytvoří separátní profil, na kterém se budou odehrávat věci mimo běžný okruh přátel.

Facebook jako Tinder

Dle vágního popisu a demonstračního videa to vypadá, že Facebook u lidí, kteří si funkci Dating aktivují, bude vyhledávat protějšky, kteří bydlí poblíž, mají stejné zájmy nebo třeba společné přátele.

Randechtivým uživatelům pak zobrazí „kompatibilní“ profily jiných lidí, na kterých uvidí fotku, stručný popis a několik charakteristik. Jestli má protějšek raději psi, nebo kočky; kávu, nebo čaj apod. Profily následně ohodnotí (ne – pass, ano – interested). A pokud se druhé straně také zalíbí, Facebook jim zpřístupní chat.

Firmu teď čeká nejen dlouhé ladění nové funkce, ale také sepisování neprůstřelných podmínek. Po aktuálních kauzách s únikem dat se Facebook pouští na tenký led. Funkce, která bude prohledávat lidi se stejnými zájmy, je stejně tak užitečná, jako potenciálně zneužitelná.

Ohodnoťte tento článek!