Facebook Highlights: zaplacené příspěvky už brzy i na vašich zdech

0

Gigant mezi sociálními sítěmi se snaží ještě více vydělat. Testuje službu určenou hlavně společnostem, která umožní zvýrazňovat jejich příspěvky. Ty pak získají větší čtenost, neboť budou prioritně zobrazeny na zdech uživatelů.

Za každý takto zvýrazněný příspěvek by si Facebook účtoval malý poplatek, jehož cena se momentálně pohybuje kolem dvou dolarů. S cenou se však bude ještě hýbat v závislosti na úspěchu a rozšíření mezi obyčejnými uživateli. Proto již nyní na tuto funkci mohou někteří uživatelé narazit.

Facebook

A díky tomu se o existenci funkce „Highlight“ dozvěděla i veřejnost, když se novinka dostala k jednomu uživateli a ten si myslel, že se jedná o podvod. Po dotázání na vedení firmy ale mluvčí Facebooku potvrdil, že je tato nová funkce pravá a v současné době je ve stádiu testování.

Společnost se tím snaží zvýšit svou hodnotu, což by jí usnadnilo diskutovaný vstup na burzu. I kdyby se ale funkce výrazně ujala, bude to jen plivnutí do moře, když vezmeme v úvahu odhadovanou hodnotu firmy. Facebook však bude mít další penězovod, který budou jistě firmy (Stránky) velmi využívat. Ve své podstatě se jedná o další reklamu.

 

Zdroj: Slashgear

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nachlup stejná situace s browsery je na iPadu, kde ostatní firmy mohou pouze přidávat GUI k zabudovanému jádru, přesně tak, jak to má být ve WRT. Zajímavé, že tam to nevadí, ačkoliv mají většinu trhu s tablety, zatímco WRT se ještě neprodal ani kus. Inu, spravedlnost ve světě nehledejme.

  2. přesně jak píše kolega výše… apple nabízí daleko větší omezení pro výrobce než ms, ale nikdo proti tomu nic nědělá… ani ballot screen si nemusí davát do systému… tak proč z toho dělají všichni takovou vědu u MS? přece nebude podporovat konkurenci když má vlastní aplikace které jsou na stejné či lepší úrovni? ještě aby ostatním platil vývojáře byste po MS nechtěli?? to je stejně absurdní jako kdybyste chtěli, aby apple ve svých storech prodával počítače s windows a linuxem…. buď vývojáři přijmou podmínky takové jaké jsou a navrhnou pro ně svůj program nebo ať si vytvoří vlastní systém či programují pro něco jiného, nikdo je přece nenutí programovat pro windows… co na tom, že by přšli o nejrozšířenější platformu a pro ně tedy zajímavý trh… byla by to pouze jejich chyba, že nedokáží se přižpůsobit a naprogramovat stejnou či lepší (aplikaci) jako má MS… pro winodws 8 jsou naprogramovat jistě minimálně stejně funkční (spíš lepší) aplikace jako jsou teď a pokuď někdo tvrdí opak, pak se mu jen nechce či na to nemá… jinak se jdá určitě nějaká cesta vždy najít…