Facebook hlásí půl miliardy uživatelů, ale zatím vede Skype

0

Mark Zuckerberg se na blogu pochlubil, že včera jeho síť dosáhla 500 milionů registrovaných účtů. Tohoto čísla dosáhla po 6,5 letech provozu. Důležitý milník Facebook oslaví novou funkcí Stories. Uživatelé z celého světa mohou se mohou podělit o krátký příspěvek, vlastní „fejsbukový příběh“. Z Česka nebo Slovenska zatím nikdo nenapsal, pokud chcete světu říct, jak jste se k největší sociální síti dostali nebo proč ji máte tak rádi, pište. Budete pak zaznamenáni na mapě (od Bingu) spolu s dalšími příběhy.

stories.facebook.com

Pět set milionů uživatelů zdaleka nemusí být konečné číslo. Když se podíváte na statistiky checkfacebook.com, obrovský potenciál leží v především v Asii, Rusku nebo Jižní Americe. U nás je registrováno 2,75 milionu účtů, na Slovensku 1,5 milionu. I Slováků je na Facebooku více než Rusů, z Číny jich pochází jen něco přes 40 000. Pokud to politická síla dovolí, klidně si i na tu miliardu může Zuckerberg sáhnout.

Mimochodem, v absolutních číslech nemusí být Facebook nejúspěšnější sítí. Skype v červnu ohlásil 520 milionů účtů, ale potenciál růstu už není tak velký.

Zdroj: Facebook blog

Ohodnoťte tento článek!