Facebook jde po PayPalu i hotovosti. Přes Messenger bude možné posílat peníze

0

O čem se spekulovalo půl roku, se stalo skutečností. Facebook přes pár hodinami oznámil, že jeho chatovací síť Messenger stane také platební bránou. Uživatelé si mezi sebou budou moci bezhotovostně posílat peníze. Bez skrytých poplatků.

Platby přes Facebook Messenger
Platby přes Facebook Messenger

Novinka bude zatím dostupná jen v USA, pro příjem i odeslání plateb bude potřeba debetní karty Visa nebo MasterCard vydané americkou bankou. Služba bude fungovat na webu a v aplikacích pro Android a iOS. Spuštěna bude v nadcházejících měsících.

Facebook slibuje, že udělá všechno pro maximální zabezpečení účtu. Veškerá data budou šifrována, uložení citlivých informací z karty bude nepovinné, uživatel navíc může platby podmínit zadáním zvoleného PINu. V případě iOS bude možné platby schválit otiskem prstu.

 

Vystává otázka, jaké má Facebook se službou dlouhodobé plány. Posílání i příjem peněz je zdarma, takže z provizí Zuckerbergova parta neuvidí ani cent. Potenciál služby pro posílání peněz mezi přáteli navíc není tak velký. Konkurenční PayPal sice také umí posílat peníze mezi soukromými účty, ale žije především z e-commerce byznysu, coby platební bránu jej používají největší e-shopy světa.

Zdroj: Facebook

Ohodnoťte tento článek!