Facebook konečně zjednodušil nastavení

0

Mark Zuckerberg a jeho síť podlehli tlaku veřejnosti a zjednodušili nastavení bezpečnosti a sdílení. Změna probíhala postupně od tohoto týdne a zdá se, že už se projevila na všech (většině) účtů. Facebook mění tři podstatné věci: nastavení sdílení obsahu na jednom listu, jednodušší nastavení sdílených uživatelských informací a možnost vypnutí aplikací a her třetích stran. Nastavení profilu hledejte na adrese facebook.com/privacy.

Klepněte pro zvětšení

Novinky:

  • Lze nastavit, kdo uvidí obsah, který jste uložili (obrázky, video, text…). Přidělení práv má tři stupně, buď obsah uvidí všichni, přátele vašich přátel, nebo pouze vaši přátelé.
  • Stejná pravidla platí pro informace o vaší osobě, tedy bydliště, e-mail, datum narození, telefonní čísla apod. Zredukoval se ale počet povinně veřejných. Zůstává tak pouze jméno, profilová fotka, pohlaví a sítě, ve kterých jste členy.
  • Pokud používáte aplikace a webové stránky třetích stran, uchovávají si o vás všechny veřejné informace. Jestli máte o své soukromí strach a stejně tyto produkty nepoužíváte, lze je jednoduše vypnout. Jednotlivě, nebo všechny najednou.

Nastavení se týkají i jednoduché předvolby (Všichni, Přátelé přátel, Pouze přátelé), samotný Zuckerberg ale radí použít Doporučeno. To proto, abyste byli snadněji dohledatelní. To je pro některé spíš nevýhodou. Jednotlivé položky si však můžete postaru změnit přes Customize settings. Tvůrce Facebooku ještě dodává, že změny jsou trvalé a další úpravy pravidel a nastavení se v dohledné době bát nemusíme.

Zdroj: Facebook

Ohodnoťte tento článek!