Facebook má pro všechny vlastní mailové účty, ostatní adresy skryl

0

Proč najednou Facebook skryl ze všech profilů mailové adresy třetích stran a používá vlastní řešení? Hlavním důvodem je snaha o lepší ochranu soukromí, ve výchozím nastavení už není v informacích o profilu viditelná soukromá mailová adresa uživatele pro všechny přátele. 

Věc by neměla chybu, kdyby lidé mailové účty Facebooku opravdu používali. Většina z nich ani neví, že taková možnost existuje. Jak fungují facebookové mailové účty jsme už zkoušeli dřív. Pošta chodí do zpráv společně s chatem, rozhraní pro psaní a příjem zpráv je velice jednoduché, Facebook navíc nepodporuje standardní protokoly POP3/SMTP/IMAP, takže si takový účet ani nepřidáte do Outlooku nebo Thunderbirdu.

Stále je pouze na vás, kterou mailovou adresu pro přátele zveřejníte. V sekci O mně na svém profilu stále máte možnost nastavit si všechno zase podle sebe, Facebook teď jen přišel s novou změnou nastavení, kterou všem globálně aplikoval.  

Stejně tak si můžete změnit uživatelské jméno, které vám Facebook automaticky přiřadil. Uživatelská jména Facebook vytváří automaticky ve formátu jmeno.prijmeni, případně jmeno.prijmeni.cislo, pokud je na síti registrovaných více lidí se stejným jménem. Změnu můžete provést v Nastavení účtu

Uživatelské jméno se používá jednak jako součást mailové adresy, která je ve formátu jmeno.prijmeni@facebook.com, taky je součástí adresy k profilu na Facebooku (https://www.facebook.com/jmeno.prijmeni nebo http://fb.com/jmeno.prijmeni). Uživatelské jméno je potřebné i při přesměrování chatu do desktopového IM klienta (Pidgin, Miranda, QIP, …) přes protokol XMPP/Jabber, adresa k účtu pak je jmeno.prijmeni@chat.facebook.com.

 

Zdroje: Techcrunch, Lifehacker

Ohodnoťte tento článek!