Facebook Messenger vyšel konečně také ve verzi pro Windows XP a Windows Vista

0

Největší sociální síť světa se postupně stává stále důležitějším nástrojem pro komunikaci. Nahrazuje e-maily i chatovací služby. Aby trumfování konkurence mohlo býti dotaženo do konce, musela firma vyprodukovat vlastního klienta pro osobní počítače. Na jaře proto zareagovala oficiálním vydáním aplikace Facebook Messenger. S výstižným jménem tak mohla směle vyrazit do boje s konkurencí, ať už se budeme bavit o ICQ, nebo třeba o Google Talku.

 

Kecálek nicméně nekonkuruje funkcemi. Soustředí se na jednoduchost a obyčejný textový chat. Jeho velkým neduhem bylo rovněž to, že vyšel pouze pro Windows 7. Jde sice o velmi rozšířený operační systém, ale uživatelská základna jeho předchůdců není zanedbatelná. Facebook se na ni naštěstí nevykašlal a nyní poskytuje komunikátor i ve verzi pro Windows Vista a více než deset let stará Windows XP. Kromě konverzování vás upozorní na jiné události v sociální síti. Chybí mu však videochat, byli bychom rádi i za o obyčejné hovory.

Až na uvedenou oficialitu se program nezměnil, i v XP byste měli mít možnost používat vše, co dříve mohli pouze uživatelé Sedmiček. Pište si s přáteli, mějte konverzace pohromadě v jednom okně, pořádejte chaty ve více lidech. Facebook Messenger lze stáhnout z www.facebook.com.

Zdroj: Geek Prison via Neowin

Ohodnoťte tento článek!