Facebook opět v ohrožení škodlivého software

0

Sociální síť Facebook roste na popularitě každým dnem, ovšem tím více přitahuje i pozornost počítačových záškodníků. Již dříve jsme informovali o viru Koobface, maskujícím se za aktualizaci Adobe Flashe na stránce s údajným videozáznamem adresáta podvodné zprávy.

Nový červ zvaný Zeus se tváří jako aktualizace samotného účtu na Facebooku. Uživatelům přichází důvěrně vypadající e-maily, vybízející k aktualizaci jejich účtu. U Facebook aplikace pro chytré telefony je dokonce tato zpráva k nerozeznání od běžných oznámení týkajících se této služby.

Po následování odkazu a vyplnění přihlašovacích údajů se nabídne ke stažení zmíněný aktualizační nástroj. Ten ovšem není nic jiného, než škodlivý virus, jež sbírá osobní data uživatele, zejména informace týkající se bankovního účtu.

Zdroj: ZDnet

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Wiliams ma pravdu aj ked nie celkom jednoznacne. Je pravda ze ak neaktualizujete windows (a aj ine ukradnute programy) tak sa zvysuje riziko infikacie. Ale nie je pravda ze piratska kopia windows = zvysene riziko nakazy. Aktualizacie je mozne ziskat a instalovat manualne a tak piratska kopia bude rovnako bezpecna ako legalna. Otazne je len kolko ludi zaplatuje manualne. Williams tak trochu zneuzil tvrdenie vypnuty windows update = vacsie nebezpecenstvo a upravil ho na pirastsky windows = vacsie nebezpecenstvo