Facebook položil základy službě, která má konkurovat SnapChatu

0

Kdybychom měli zrekapitulovat dosavadní historii SnapChatu, museli bychom zmínit, že ačkoli to služba vehementně popírala, nejlépe se zřejmě hodí pro posílání hanbatých obrázků. Uživatelé spolu komunikují totiž skrze fotografie, ovšem s tím, že jsou na druhé straně viditelné pouze několik vteřin.

Tip: Snapchat už zprostředkuje také videochat. Koupil si k tomu firmu AddLive

SnapChat se vedle toho asi nejvíce proslavil laxním přístupem k zabezpečení, který vyústil v únik databáze s informacemi o 4,6 milionu účtů. Nedávno službu zpražila americká obchodní komise, která došla k závěru, že autoři neberou bezpečnost uživatelů vážně. Dokonce lhali o odstranění fotek. SnapChat tedy nemá nejlepší pověst. Koncept komunikace je ale natolik zajímavý, že Facebook začal pracovat na konkurenčním projektu.

Ačkoli se najde pár uživatelů, kteří chystané novince z principu věřit nebudou o nic víc, protože nemají důvěru k modré sociální síti, Facebook by mohl nabídnout lepší podmínky používání. Sluší se připomenout, že Zuckerbergova firma se již SnapChat pokusila koupit. Tři miliardy ale byly autorům málo. Zuckerberg před časem získal aspoň WhatsApp.

Zatímco WhatsApp byl původně pouze textově zaměřený komunikátor, v dohledné době do něj přibude možnost telefonovat. SnapChat podobně začínal s jedním specifickým způsobem komunikace, ale nedávno se naučil zprostředkovávat mezi uživateli živé video. Jak se zdá, služby se spíše snaží časem učit ty způsoby komunikace, které nabízí konkurence.

Má smysl zkoušet vyrobit SnapChat č. 2? Uživatelé ocení spíše komunikátory, které jim nabídnou možností více, počínaje obyčejným chatování a voláním konče. Podle Financial Times se nová služba bude nazývat Slingshot a možná se jí dočkáme ještě v květnu. Facebook už dříve zkoušel napodobit úspěch SnapChat. Neúspěšný projekt byl známý jako Poke.

via The Verge

Ohodnoťte tento článek!