Facebook přes Tor v jednom měsíci poprvé použil jeden milion lidí

0

Je to zhruba rok a půl, kdy Facebook začal podporovat připojení skrze prohlížeč Tor. Dříve sociální síť nevěděla, proč se uživatel či uživatelka připojí pokaždé z jiného místa, takže přikračovala k blokování účtů. Tor je řešení pro ty, kdo se bojí sledování a nepřejí si, aby někdo mohl zjistit jejich skutečnou adresu IP, případně další údaje vedoucí k odhalení identity.

Facebook přes Tor používá milion lidí
Facebook přes Tor používá milion lidí

Anonymita a Facebook sice dohromady nejdou, ale provozovatel sociální sítě se rozhodl, že nebude bránit, aby se zájemci, kteří účet na Facebooku mají, přes tuto síť ke službě připojovali. Tento krok slaví relativní úspěch, neboť Facebook tímto způsobem používá milion lidí. Facebook počítá uživatelky a uživatele za období jednoho měsíce (přesněji 30 dní).

Ještě v červnu 2015 se takových lidí našlo jen zhruba půl milionu. Facebook růst označil za zhruba lineární. Od prvního oznámení podpory sociální síť kromě desktopového webu pro Tor předvedla i mobilní variantu. Adresy jsou následující:

Je ale také možné se od ledna k anonymní síti připojit na Androidu, i mobilní klient takové připojení podporuje. K tomu budete opotřebovat Orbota.

Zdroj: Facebook via Neowin

Facebook přes Tor v jednom měsíci poprvé použil jeden milion lidí

Ohodnoťte tento článek!