Facebook Stories pro desktopy na dosah, propojení s Instagramem na dohled

Zuckerbergova firma se snaží přijít s dalšími způsoby, jak uživatelskou základnu donutit k používání Facebook Stories.

0
Facebook
Facebook

O tom, jak se daří funkci okoukané od Snapchatu, jsem již párkrát psal. Facebook koncept úspěšně kopíruje a rozvádí, ale ne pokaždé. Nejvíce dočasné příspěvky zaujaly na Instagramu a WhatsAppu, méně pak v Messengeru a hlavní sociální síti s názvem Facebook, kterou stejnojmenná firma provozuje.

Začátkem srpna se Facebook nechal slyšet, že funkci nasadí také na webu pro osobní počítače. K oficiálnímu oznámení zatím nedošlo, ale já již Facebook Stories na svém profilu vidím. Jak se tedy zdá, funkce je na dosah všem účtům. Pokud ji zatím nevidíte, je jen otázkou času, než ji získáte. Zatím přirozeně zatím stále může jít jen o omezenou pilotní fázi, i v tom případě bude ale funkce pro všechny dostupná v dohledné době.

Facebook Stories přichází do webové aplikace pro osobní počítače
Facebook Stories přichází do webové aplikace pro osobní počítače

Snaha o prosazení Facebook Stories

Z vlastní zkušenosti vím, že většinu času navzdory rozsáhlé komunitě řádek určený pro Facebook Stories zeje prázdnotou (na rozdíl např. od zmíněného Instagramu). Jedním z manipulativních kroků, jak uživatele a uživatelky k používání funkce donutit, bylo zobrazení avatarů, jako by tito lidé své Stories do služby nahráli. Fotografie známých tváří však klamou tělem.

Před pár dny si navíc na Mashable všimli poněkud drzejšího postupu. V klientu pro Instagram se objevila funkce pro sdílení dočasných příspěvků na Facebook. V tom osobně nevidím problém, propojení sítí bych vlastně očekával. Problematičtější by spíše bylo, kdyby byla funkce standardně aktivní a lidé nevědomky sdíleli své příspěvky na místě a s lidmi, aniž by si toho byli vědomi. Doufejme, že pokud (či spíše „až“) funkce úspěšně projde testováním, bude každý dotázán, zda si propojení žádá.

Ohodnoťte tento článek!