Šmírovací okno do ložnic vašich přátel je pryč. Facebook odstranil Ticker

Šlo o jednu z nejstarších funkcí a byla důležitá jen na počítačích.

3
Mapa Facebooku
Mapa Facebooku

Facebook zruší jednu z dlouholetých funkcí, kterou nazval jako Ticker – a pro jejíž pojmenování jsme nikdy neměli vymyšlený krátký a výstižný český ekvivalent. Ticker je svým způsobem dokonalé šmírovací okénko, protože ukazoval, co naši virtuální přátelé a přítelkyně dělají.

Zatímco na zdi vidíte příspěvky od svých známých, Ticker vám napráskal, že se někdo začal s někým kamarádit, že něco komentoval, lajkoval apod. V podstatě to byl soupis posledních činností lidí z vašeho okruhu. Tento prvek byl představen v roce 2011, jak se můžete dočíst ve starším článku Facebook dostane revoluční design i filozofii od Lukáše Václavíka.

Ticker z Facebooku zmizel
Ticker z Facebooku zmizel

Mimochodem, doporučuji na něj nahlédnout, neboť je fascinující sledovat, jak jsme kdysi reagovali na uvedené novinky a co bylo tehdy aktuální. Na burzu Facebook vstoupil 1. února 2012, čímž se do té doby divoce se rozvíjející produkt vývojově zpomalil. Časté změny vzhledu a chování ustoupily pomalejšímu postupu a pečlivějšímu plánování.

Dnes se již Ticker na hlavní stránce neobjevuje, jak upozornil TechCrunch (sám jsem ho měl skrytý, takže jsem si jeho absence vlastně nevšiml). Zástupkyně podpory Facebooku na fóru uvedla, že funkce již není k dispozici. Při odebírání funkcí společnosti málokdy dělají haló, v tomto případě to nebylo jinak, byť jsme se k výsledku dobrali. Stále netušíme, co konkrétně vedlo Facebook k odstranění Tickeru.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE