Facebook usnadňuje sdílení cizích příspěvků a obsahu z ostatních aplikací

0

Zatímco aplikace od Microsoftu se dočkávají novinek sporadicky (zejména to platí pro poštovního klienta a další kousky z balíku), klient pro největší sociální síť světa si dělá dobrou pověst častými aktualizacemi. Nedávno např. zlepšil správu oznámení. Podle Windows Phone Central na sebe další novinky nenechaly dlouho čekat.

Tip: Nejslavnější tlačítko internetu se změní. Facebook má nový Like

Příspěvky uživatelů lze sdílet buď na zdi, nebo v soukromé zprávě. V rámci zpráv můžete rovněž posílat fotografie. Nebo sdílet polohu. Pakliže narazíte na cizí snímek, nastavíte ho jako profilové foto, případně jím ozdobíte zamykací obrazovku. A také si ho stáhnete k sobě na disk, když budete mít zájem.

Bylo tristní, že aplikace nepodporovala jeden ze základních ovládacích prvků Windows 8. Teď už ale skrze Šém na Facebook požadovaný obsah nasdílíte i z jiných aplikací. Poslední změna se týká chatu. Aplikace se přepne do režimu postranního panelu, když ji přesunete na stranu obrazovky. To je běžná věc.

 

Ale u Facebooku se zobrazení změnilo výhradně na chat. Teď chat tvoří hlavní výplň až při užším zobrazení než dříve. Vlastně se jedná o nejnižší hodnotu šířky, kterou Osmičky dovolují. Pokud Facebook vyplní větší část obrazovky, budete mít před sebou časovou osu s příspěvky.

Zprávy se ukáží až při užším zobrazení aplikace než dříve
Zprávy se ukáží až při užším zobrazení aplikace než dříve

Zdroj: Windows Phone Central

Ohodnoťte tento článek!