Facebook už má 600 milionů uživatelů, tvrdí česká firma

0

Několik nezávislých měření ukazuje, že Facebook už pokořil 600milionovou hranici v počtu uživatelů. Podle webu TechCrunch to nepřímo potvrdila banka Goldman Sachs, když nedávno do projektu nalila téměř půl miliardy dolarů.

Agentura comScore zase měří návštěvnost webu, v listopadu byl Facebook třetí největší stránkou světa s 648 miliony unikátních návštěv. Z těchto čísel sice nemůžeme vycházet, protože uživatelé mohou přistupovat jedním účtem z více IP adres (nebo tam chodí neregistrovaní), ale přesto něco napovídají.

A pak jsou zde statistiky SocialBakers. Za nimi stojí český vývojář Jan Řežáb (znáte Lokolu a pamatuje boom Java her od Redbossu?) vedoucí firmu Cantytech. SocialBakers sčítají data z nástroje pro zadavatele reklamy. Ti vidí, kolik je z dané země registrováno uživatelů, aby mohli zvážit nákup prostoru. Výsledkem je pak suma všech zemí, kde se Facebook používá. Podle včerejší zprávy je to 596 372 520 uživatelů.

Nejrychleji prý za poslední půlrok rostla síť v USA (+20,7 mil.), Indii (+8,3 mil.), Indonésii (+8 mil.), na Filipínách (+6,2 mil.) a v Mexiku (+5,8 mil.).

Facebook SocialBakerszdroj: SocialBakers

Podle bývalého zaměstnance Facebooku, který se TechCrunchi ozval, ale síť přesáhla 600 milionů už loni.

Zdroj: TechCrunch

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář