Facebook ve čtvrtek odhalí novinku. Možná to bude „RSS čtečka“

0

Největší sociální síť světa pořádá tento čtvrtek 20. června tiskovou konferenci, kde chce představit nějakou novinku. Na pozvánce, kterou jako první otiskla Joana Sternová z ABC News, se píše: „Malý tým pracoval na velké myšlence.“ Na lístku je vidět také symbolický otisk hrnku s kávou.

 

Některé indicie naznačují, že Facebook představí nový způsob, jak číst zprávy na internetu. Odpovídá tomu jednak zmíněný otisk, který obvykle přistane na ranních novinách, ale také nové řádky kódu týkající se RSS. K prvnímu červenci navíc skončí RSS čtečka Google Reader a miliony lidí budou stále hledat způsob, jak sledovat více zpravodajských zdrojů najednou. S novinkou možná souvisí i jiné dřívější novinky. Facebook už podporuje #hashtagy (k označování témat) i ověřené profily a stránky (dodá na spolehlivosti).

Hashtag v příspěvku Hashtag ve vyhledávání
Hashtag v příspěvku | Hashtag ve vyhledávání

Existuje tudíž nemalá šance, že Facebook bude chtít servírovat zprávy místo Googlu. Osobně si nemyslím, že půjde o tradiční RSS čtečku, na to je tento systém pro masy zbytečně složitý. Spíš dá stránkám možnost připojit vlastní RSS feed, a pokud budou uživatelé/čtenáři stránku sledovat, ve speciální aplikaci uvidí i aktuální zprávy. Případně si budou moci firmy zaplatit, aby se odkazy dostaly až do Vybraných příspěvků (News Feed) uživatele.

Nebo možná půjde o úplně něco jiného. Jak například spekuluje TechCrunch, Facebook může dát lidem do ruky nástroj jako je Reddit (sociální záložkovací služba s diskuzemi) nebo skládat aktuální zprávy a trendy po vzoru Google News. Uvidíme ve čtvrtek.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. a zivotnost akumulatoru? pac telefon mam beznou nabijecnou nabitej cca za hodku, ale je tam sakra rozdil v rom kdy ho necham pomalu nabijet jen prez USB treba z notesu, kdy to trva 3x dele, ale taky je pekne videt jak nasledne akumulator straci energii

     

    pri dobijeni primo nabijeckou se me zda ze hned za prvnich par hodin me telefon ukaze pokles stavu baterie treba i o 10% (telefon pouzivam prakticky porad stejne), pri pomalem nabijeni jen pomoci usb kablu z PC/tabletu me ale ukazatel behem prvniho dne pada tak o 4-5%, a z textu ruzne po netu jsem vycetl ze nejdulezitejsi fazi nabijeni je ta posledni mezi 80-100% ktera trva nejdele a baterii neprospiva kdys je tato faze nabijeni rychla, stejne tak postupuju i u Tablet PC kde mam porad puvodni baterii a stale pri plnem nabiti vydrzi pri praci v Photoshopu vpohode okolo 4 hodin, a kdys vidim jak si kolega rychlonabijenim znicil vpodstate tu samou baterii ani ne za rok, tak ma opravdu smysl misto 3 hodin nabijet treba jen 1 hodinu a pak kupovat kazdej rok novou baterku?

     

    nastesti u meho telefonu si muzu baterku vymenit sam a neni nijak extra draha, ale co lidi co maj baterku vpodstate nevymenitelnou a musi se do servisu, to musi bejt desna pruda s tim litat pak treba co rok do servisu :))