Méně červených teček, méně stresu. Facebook by mohl polevit s upozorněními

Podobný krok je v rozporu s jeho obchodním modelem, nám by však Facebook mohl aspoň mírně ulevit od záplavy oznámení.

2

Oznámení se lehce stanou zlým pánem. Mozilla si už všimla, že na webu výzvy k odběru oznámení lidé většinou ignorují. Dostat se přímo k vám a vyzvat vás k akci se nicméně snaží každý, protože si tím zajistí větší pozornost. Oznámení už zpravidla může dočasně potlačit operační systém, samotné aplikace však někdy také umožňují příval oznámení vypnout.

Zatímco režim „nerušit“ potlačí hlasité pruhy v horní části obrazovky, nedokáže zabránit Facebooku, aby vás stresoval malými upozorněními přímo v aplikaci. Klient upozorňuje primárně na přátelství, dění ve skupinách nebo na soubor de facto všech dalších typů oznámení či upozornění. Právě tyto signály v podobě červených teček bude snad možné vypnout. Aktuálně sociální obr testuje funkci, která umožňuje vypnutí pro každou sekci zvlášť, jak si všiml TechCrunch.

Možnost vypnout jednotlivé červené tečky v aplikaci jsem našel i já v testovacím vydání Facebooku pro Android. Z vlastní zkušenosti si troufám tvrdit, že příjem oznámení se nikdy zvládnout nedal. Zatímco jste vypnuli nejotravnější kousky, Facebook vždycky dokázal přijít na to, na co vás upozorňovat dál. (Teď se už nebavím o tečkách, ale o tom, co se objevuje v kategorii zastoupené zvonkem.) Nejúčinnější ochranou proti oznámením je sociální síť nepoužívat. Je otázka, jestli Facebook nastavení ponechá, protože jeho obchodní model říká, že byste naopak měli na síti trávit maximum času.

Zdroj: TechCrunch60

Méně červených teček, méně stresu. Facebook by mohl polevit s upozorněními
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

2 KOMENTÁŘE