Kauzy nekauzy, Facebook stále raketově roste

3
Mapa Facebooku
Mapa Facebooku

Facebook k 31. březnu skončilo další úspěšné čtvrtletí. Firma v něm utržila 12 miliard dolarů (49% meziroční nárůst) a dosáhla čistého zisku ve výši 5 miliard dolarů (63% růst). Lepších výsledků Facebook dosáhl jen v předchozím vánočním kvartálu, který je pro většinu firem vždy nejsilnějším.

Jen 175 milionů dolarů pochází z mikrotransakcí a jiných přímých plateb, zbytek tvoří reklama. Již 91 % inzertních příjmů mají na svědomí mobily, loni to bylo 85 %. Nadále platí velký nepoměr tržeb na uživatele v jednotlivých regionech. Globálně to za čtvrtletí dělá 5,53 dolaru na hlavu, jenže některé hlavy jsou cennější než jiné. V USA a Kanadě Facebook utržil 23,59 dolaru na uživatele, v Evropě 8,12 dolaru a v Asii/Pacifiku jen 2,46 dolaru. Velikost trhů má přitom obrácené pořadí.

K Facebooku se každý měsíc přihlásí již 2,2 miliardy uživatelů (13% meziroční růst), denně je na něm závislých 1,45 milionu uživatelů (13% růst). Facebook si polepšil i oproti předchozímu čtvrtletí. Přidal 67 milionů měsíčních uživatelů a znovu začal růst i v Severní Americe.

Hromadné odcházení se zatím nekoná. Facebook ale čelil několika skandálům až koncem března, což se do celkových výsledků ještě nestačilo projevit.

Kauzy nekauzy, Facebook stále raketově roste

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Nikoho ty tzv. problemy se soukromim nezajimaji. Lidi co maji obavu o soukromi, vubec na facebooku nejsou a zbytku je to sumafuk.
    Taky me to nezajima a facebook pouzivam dal.

    Jinak reklama je strasne vyhypovana, az se jednou zjisti, ze to na lidi neucinkuje, tak to bude sesup. Ale v podstate jsem rad, treba na youtube by toho bylo o hodne min, kdyby Google nevydelaval na reklame a nedaval z toho procenta lidem, kteri ty videa nataceji.