Kauzy nekauzy, Facebook stále raketově roste

3
Mapa Facebooku
Mapa Facebooku

Facebook k 31. březnu skončilo další úspěšné čtvrtletí. Firma v něm utržila 12 miliard dolarů (49% meziroční nárůst) a dosáhla čistého zisku ve výši 5 miliard dolarů (63% růst). Lepších výsledků Facebook dosáhl jen v předchozím vánočním kvartálu, který je pro většinu firem vždy nejsilnějším.

Jen 175 milionů dolarů pochází z mikrotransakcí a jiných přímých plateb, zbytek tvoří reklama. Již 91 % inzertních příjmů mají na svědomí mobily, loni to bylo 85 %. Nadále platí velký nepoměr tržeb na uživatele v jednotlivých regionech. Globálně to za čtvrtletí dělá 5,53 dolaru na hlavu, jenže některé hlavy jsou cennější než jiné. V USA a Kanadě Facebook utržil 23,59 dolaru na uživatele, v Evropě 8,12 dolaru a v Asii/Pacifiku jen 2,46 dolaru. Velikost trhů má přitom obrácené pořadí.

K Facebooku se každý měsíc přihlásí již 2,2 miliardy uživatelů (13% meziroční růst), denně je na něm závislých 1,45 milionu uživatelů (13% růst). Facebook si polepšil i oproti předchozímu čtvrtletí. Přidal 67 milionů měsíčních uživatelů a znovu začal růst i v Severní Americe.

Hromadné odcházení se zatím nekoná. Facebook ale čelil několika skandálům až koncem března, což se do celkových výsledků ještě nestačilo projevit.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Nikoho ty tzv. problemy se soukromim nezajimaji. Lidi co maji obavu o soukromi, vubec na facebooku nejsou a zbytku je to sumafuk.
    Taky me to nezajima a facebook pouzivam dal.

    Jinak reklama je strasne vyhypovana, az se jednou zjisti, ze to na lidi neucinkuje, tak to bude sesup. Ale v podstate jsem rad, treba na youtube by toho bylo o hodne min, kdyby Google nevydelaval na reklame a nedaval z toho procenta lidem, kteri ty videa nataceji.