Facebook odolává skandálům. Má rekordní zisk a ještě více uživatelů

3
Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg

Technologický sektor zažil na podzim menší krizi, Facebook se jí ale dokázal vyhnout. Firma hlásí rekordní výsledky za čtvrtletí i celý rok. Facebook během poslední tří měsíců roku 2018 utržil 16,6 miliardy dolarů, což je o 30 % více než před rokem. Čistý zisk dokonce vzrostl o 61 % na 6,9 miliardy. Za celý rok pak Facebook utržil 55 miliard (38% růst) a skončil se ziskem 22 miliard (39% růst).

Většinu jeho kvartálních příjmů tvoří reklama. Pochází z ní 16,64 miliardy dolarů, jen 274 milionů mají na svědomí mikrotransakce a další formy poplatků. Na jednoho uživatele Facebook během celého kvartálu utržil v průměru 7,25 dolaru, tj. 54 Kč na měsíc. Tradičně je ale velký rozdíl ve výkonnosti jednotlivých regionů. V USA a Kanadě utrží 34 dolarů na hlavu, v Evropě celých 11, ale ve zbytku světa, kde už má třikrát více uživatelů to nejsou ani 3 dolary.

Facebook roste počet uživatelů všude kromě Evropy (Q3 2018)
Počet uživatelů Facebooku stále roste (Q4 2018)

Uživatelská základna síti stále roste. Jednou za měsíc se k Facebooku přihlásí již 2,32 miliardy lidí, jednou denně je to 1,52 miliardy. V obou případech je to o 9 % více než před rokem. Pokud bychom počítali Facebook, Instagram, WhatsApp i Messenger, každý měsíc alespoň jednu z těch aplikací zapne 2,7 miliardy uživatelů, denně pak 2 miliardy. Zvláštní čísla k ostatním službám ale firma neuvádí.

TIP: Facebook umožní mezidruhovou komunikaci mezi Messengerem, WhatsAppem a Instagramem

Facebook odolává skandálům. Má rekordní zisk a ještě více uživatelů
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

3 KOMENTÁŘE

 1. Uz by se mohl Zuckerberg konecne vratit z dovolene a zacit taky neco zase delat. Jako prvni je treba propojit Messenger s Whatsappem.
  Jinak ale z tech bezpecnostnich hrozeb maji uzivatele leda srandu, nikdo v realu kvuli tomu Facebook neopustil.

  Pro Facebook muze nastat problem v tomto roce, clanek 11 a 13, zakaz pastovani zdroju na internetu ohrozi spis je nez Google.

 2. Řekl bych, že Facebook/Zuckerberg je v tomhle takový český ANO/Babiš. Tuna prů*erů a přesto posilují. Přemýšlím, zda dát do přímé souvislosti i stejný typ uživatelů/voličů :-).

  • Tak je to mozne, ze jsou oba genialni. U Babise je super, ze dela pro Ceskou republiku, teda pro nas vsechny a fakt je, ze od doby, co Babis je v urade, tak CR snizuje dluh, zvysuje HDP a lide maji stale vyssi zivotni uroven.

   (Nejsem Babisuv fanousek, sam jsem ho nikdy nevolil, ikdyz premyslim, ze zacnu, protoze vidim na sobe a kolem sebe, jak se vsem dari lepe od doby, kdy to tu vzal do rukou.)