Facebook zatopí Aukru a Bazoši. Do Česka míří jeho bazar Marketplace

0
Facebook Marketplace

Loni na podzim Facebook spustil službu Marketplace. Po letech si všiml, že uživatelé využívají skupiny k prodeji zboží lidem v blízkém okolí. Přesně takovým proto zpřístupnil funkci, která prodej usnadní.

Marketplace má vlastní záložku a příspěvky pak snadno pochopitelný formát. Uživatelé produkty vyfotí, ocení a napíšou k němu stručný popisek. Pak jen potvrdí místo možného předání a produkt zařadí do kategorie. Prodávat je možné cokoliv, i nemovitosti. Nákup i prodej je určen jen lidem starším než 18 let.

Facebookový bazar byl doposud dostupný jen v USA, Británii, Austrálii a na Novém Zélandu. Během května prý jen v USA lidé vložili přes 18 milionů inzerátů. Včera firma oznámila, že se novinky dočká 17 zemí Evropy, mezi nimiž nechybí ani Česko (Slováci zatím mají smůlu). Marketplace se bude rozšiřovat ve vlnách, ne všichni jej uvidí okamžitě.

Funkce bude dostupná v aplikacích pro Android a iOS, v liště se objeví nové tlačítko se stánkem. Na webu pak Marketplace najdete v levém panelu nebo jej můžete navštívit rovnou přes facebook.com/marketplace.

Ohodnoťte tento článek!