Facebook změnil logo i ikonky. Inspiroval se dlaždicemi od Microsoftu

0

Facebook na svých webech i v aplikacích používá nové logo/ikonku. Trochu se změnil řez písmena F a ztratil se světlý řádek, na kterém písmeno stálo. Facebook už nové logo nasadil ve svých profilech, nahradil jimi favicony v prohlížeči a podobné ikonky používají i aktualizované aplikace pro iOS a Android. Ty však nemají pevnou modrou barvu, ale používají barevný přechod.

Staré vs. nové logo Facebooku
Staré vs. nové logo Facebooku

Tom Waddington si všiml, že to není jediná změna. Facebook vytřídal i ikonky u svých důležitých stránek týkajících se vývojářů, zabezpečení, mobilů atd. Jestliže je dříve nejspojoval jednotný styl, teď už jsou si všechny podobné. Modrá čtvercová ikona s pevnou barvou a v ní bílá značka jako vystřižená z dlaždicových systémů Microsoftu. Kompletní přehled nových a starých ikona najdete na Tomově webu.

 

Nové logo jistě souvisí se změnami vzhledů a funkcí na desktopu i v mobilech. Facebook přišel s novým prostředím Home pro Android, na webu mění zeď, uživatelské profily i vyhledávání.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ja sa vôbec nečudujem…vyberám si teraz nejaký notas a do cenovej hladiny 600e som našiel možno len pár notebookov s AMD grafikou a aj to len preznačená rada 6xxx. Inak všetko nvidia a čisto intel v nižšom segmente. Úplne sa vybodli na mobilné grafiky posledný rok lebo si myslely, že žiadne low end grafiky netreba do notebooku kedže oni maju svoje APU. To bola chyba a obrovská…Fandím AMD ale robia neskutočné prešlapy…

  2. APU v notebookoch su vcelku dobry produkt, a myslim ze dost vela zarobili aj E-series a C-series v malych notebookoch ci lacnych strojoch.

    buducnost su tablety:.. a tam amd nema nic (zatial), narozdiel od nvidie.

  3. Teraz by som cakal na rekacie tunajsich fanboys AMD, ktory ma vkuse kritizovali ked som toto uz tu davno pisal…. a nepisal preto, lebo nemam rad AMD ale preto, ze nic ine sa cakat nedalo… AMD vkuse robi chyby, nevie co chce a pre koho, proste mometalne AMD je tak nevyrazne ze tie vysledky niesu prekvapenie…. Kde je uspech APU? Kde je uspech Modularnej konstrukcie BULL? kde je uspech vcelku podarenych VGA HD5000/6000/7000? z nicoho nieje nic… vysledky sa dostavili…. par pikošiek slavneho fanušika si neodpustim: „AMD prodá vše ci vyrobí“ „AMD a nVidia si nekonkurují“ 🙂

  4. Skoro by se dalo říct, že NV na profesionálních grafikách vydělává víc než celé AMD na celém svém portfoliu, když je jako celek v mínusu :))

    Už tehdy jsem říkal, že místo ATI měli vzít nabídku spojení s NVIDIA, protože jak se ukazuje ten Huang měl pravdu, když říkal, že budoucnost je v Tegra a mobilních zařízeních.. tehdy se mu všichni smáli, že je blázen a krachlo to na jeho požadavku být CEO…. a ono to vypadá, že spíš nakonec NV by zachraňovala AMD….