Facebook zpřehledňuje sdílení informací. Můžete prozradit jen to, co chcete

0

Kvůli nové sociální síti Google+ a jejím do jisté míry revolučním prvkům klesá zájem o Facebook. Jeho vedení se na to rozhodlo zareagovat přehlednějším nastavením sdílení (3), a to i u každého osobního údaje, jako je pohlaví, bydliště či vzdělání. Dokonce začíná mluvit o okruhu přátel, kteří vámi sdílený obsah budou vidět.

Po vzoru Google+ je možné okruh uživatelů vidících příspěvek změnit i po jeho publikování. Realizace však zatím, oproti Google+, trošku pokulhává – příspěvek mohou vidět nejen osoby označené na fotkách, či videích, ale také přátelé přátel, kteří zavítali na váš profil.

Nová podoba psaní příspěvku

Zatímco v minulosti jste mohli v příspěvku zmínit další osobu pomocí zavináče a napsání jména, nyní přibude tlačítko pro ruční výběr z listu přátel (1). Dále se (po vzoru Twitteru) můžete pochlubit svojí polohou (2).

Schválení označení před zobrazením ve vašem profilu
Správa označování by měla učinit přítrž choulostivým snímkům z večerních flámů ve vašem profilu

O něco lépe je na tom otravné označování na fotkách. Zcela jistě se vám někdy stalo, že vás „přátelé“ zachytili v ošemetné situaci a poté snímek umístili včetně označení vaší maličkosti na Facebook. Choulostivý obsah se následně zobrazil všem, kdo zavítal na váš profil (obvykle přátelé přátel). Tomu má být v nejbližších dnech konec. Nyní budete moci schválit nebo zamítnout fotky a další příspěvky s označením ještě předtím, než se zobrazí ve vašem profilu. Nabídku v nejbližších dnech hledejte pod Správou označování a zapněte funkci Kontrola profilu.


Nové funkce sdílení jsou zatím dostupné pouze některým uživatelům v anglosaských zemích

Pokud chcete vědět víc, změňte jazyk profilu do americké angličtiny (US English) a navštivte následující odkazy: New Profile Controls a Changes to How Sharing Works.

Zdroj: blog Facebooku

Ohodnoťte tento článek!