Facebook změnil jméno. Přivítejte Meta

6
Facebook Meta
Facebook Meta
-
Zdroj: Facebook

Facebook změní své jméno. Mark Zuckerberg očividně přemýšlí ojiném názvu své firmy, které kromě sociální sítě proniká i do jiných oblastí. Nezmění se tak název sociální sítě, ale vznikne nová nadřazená společnost, jejíž bude Facebook součástí. Jméno firma zatím vybírá. Podobně jako u Googlu, který se stal součástí Alphabetu.

aktualizováno 28. 10.: Facebook právě ohlásil, že mění jméno na Meta. Doména meta.com prozatím přesměrovává na facebook.com/meta. Pod společností Meta bude jak samotná sociální síť (jejíž jméno se nemění), tak třeba virtuální realita či Instagram, WhatsApp a další produkty patříci do Zuckerbergova impéria.

Facebook Meta
Facebook Meta (zdroj: Facebook)

předchozí článek z 20. 10.

Facebook přitom svoje jméno již jednou částečně změnil, v počátcích totiž běžel na doméně TheFacebook.com. Facebook, to ale není jen sociální síť. Patří pod něj Instagram, WhatsApp a dalšími akvizicemi se rozrostla o oblast virtuální reality Oculus. Stále více se u ní skloňuje buzzword Metaverse, což je směr, kterým by se firma ráda vydala. Současně ji tíží řada skandálů (1, 2).

Nový název by Zuckerberg mohl představit už 28. října na výroční konferenci. Ale možná také až později. Běžní uživatelé nepocítí žádnou změnu a stále budou chodit na Facebook, kde je jich aktuálně asi tři miliardy.

zdroj: Facebook

Facebook změnil jméno. Přivítejte Meta
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 8 hlasů

6 KOMENTÁŘE

  1. Takové jednání už jsem viděl i tady u nás. Firma co měla problémy s kriminálkou chytře změnila název a vše co se týkalo jejího původního jména zlikvidovali…….joke. U facebooku to bude asi složitější.