FaceVsion má širokoúhlou 720p webku s vlastní akcelerací

0

Pokud společnost FaceVsion neznáte, ani se vám nedivím. Byla založena teprve loni a působí zřejmě jen na americkém trhu. Na lednovém veletrhu CES ukázala HD webkameru s certifikací od samotného Skypu. Takových už na trhu je několik od Microsoftu, Logitechu, ale snad kromě Freetalk Everyman HD nemá žádná z nich vlastní obvody pro akceleraci 720p videa (viz Skype Shop).

FV TouchCam N1 vypadá docela obyčejně, zdroj: FaceVsion

To je přitom dost užitečná funkce. Kódování takového videa v reálné čase do vysokého rozlišení ve formátu H.264 je výpočetně velmi náročné (zvlášť na notebooku a jiných úsporných platformách). FaceVision navíc přidal druhý mikrofon pro zlepšení kvality zvuku a přisvětlovací diodu.

TouchCam N1 má automatické zaostřování a objektiv pokryje široký úhel 78 stupňů. I přes akceleraci je doporučen alespoň 2GHz dvoujádrový procesor s jedním gigabyjtem paměti. Kamera je podporována (sama se také nainstaluje) ve Windows XP a novějších. Potřebujete jen Skype 4.2 a více než megabitové internetové připojení.

A kolik vlastně stojí? Výrobce si řekne o 119 dolarů, u nás jej už do ceníku zařadil e-shop Xtel za necelé 4000 Kč. Už jednou zmiňovaný Freetalk Everyman HD stojí v oficiálním Skype Shopu jen 70 dolarů.

Zdroj: FaceVsion (via Engadget)

Ohodnoťte tento článek!