Fappening 2.0: Emma Watson a další celebrity přišly o nahé fotky

18
Ilustrační foto (zdroj: xusenru / Pixabay)

Psal se rok 2014, když se na internet dostal obří balík stovek intimních fotografií a videí hereček, zpěvaček a jiných celebrit. Loni vyšlo najevo, že se k nim útočníci dostali pomocí phishingu. Na podvodných stránkách z nich vyloudili přihlašovací údaje, které pak využili ke stažení dat z cloudových úložišť. Tehdejší aféra dostala přezdívku Fappening.

Teď dostává druhou kapitolu. Zahraniční média informují o dalším velkém úniku nahých fotek i videí slavných tváří. Mezi obětmi najdeme herečky Emmu Watson, Amandu Seyfried, Marisu Tomei, Lauren Cohan či Jennifer Lawrence (opět). Ne všechny soubory jsou již online, lidé je prý na fóru 4chan budou vypouštět postupně.

Není jasné, jestli jde o čerstvý útok, nebo „zbytky“ z minula. Způsob získání dat se ale pravděpodobně neliší, nejjednodušší metodou by opět byl phishing. K zajištění bezpečnosti jako vždy platí následující kroky:

 1. Hanbaté fotky nepořizovat.
 2. Když už je někdo má, tak by je neměl zálohovat do cloudu ani žádným způsobem někomu posílat.
 3. Pokud již jsou v cloudu, tak musí být ideálně zabezpečen dvoufázovým ověřováním.
 4. Dávat pozor na odkazy v e-mailech a chatech. Mohou vést na phishingové stránky.
Ohodnoťte tento článek!

18 KOMENTÁŘE

 1. Odvedli dobrou práci, uvedením těch fotek jsem třeba přišel na to že, emma watson má kozy fakt hnusný a celá její image je vytvořena jen xichtem ale jinak to je v reálu tuctová holka někde z vesnice a v posteli žádnou parádu neudělá. Není o čem snít.

  • Gerontofil pise, ze se mu nelibi 26 leta zena, no super, diky za info, opravdu moc si to tu obohatiol a vubec to neni OT ty „tydýte“. Fakt prosim te tahni zpatky na diit nebo odkud si prisel. U vseho tady pises jen podobny nesmysly.

   • MÝLÍTE se dětičky. Já jsem napsal k věci, kdy jsem fotky objevily na nejmenovaném webu, tak jsem si je prohlídnul. A tudíž jsem k věci a obsahu článku komentoval obsah uniklých fotek, takže to OT nebylo. OT z toho udělal Tydyt svou OT poznámkou.
    Dále nikde netvrdím, že 26 letá holka se mi nelíbí, jen překrucujete pravdu jak je zvykem na diit, pct, dd a vůbec na internetu obecně. Pouze jsem konstatoval, že má kozy hnusný a že v nahá v postel nebude tak aktraktivní jako na plagátu nebo ve filmu. Narážel jsem na známý fakt, že daleko víc přitahuje pozornost ženská, která má na sobě bikiny než baba která je nahá. Ale to už asi brousím do tak složitých rovin, které vy dětičky zhýčkané a oblbnuté dnešní dobou nemůžou pochopit.
    Tynyte: zase lžeš, jak je zvykem, ty plevelíš všechny diskuze svejma vymyšlenejma moudrama, napadáš ostatní protože trpíš napoleonským syndromem, že: jsi všude byl všechno znáš a sám úplně nejvíc víš co je pro nás dobré stejně tak jako úředníci v Bruselu. O tom že máš zblbnutý mozek svědčí už jen ta trapná poznámka: „sorry jako“. Kdyby jsi totiž věděl pravdu (je jedno co si myslíš, protože když myslíš víš exkrement) tak bys věděl, že zdaleka nepřispívám do všech diskuzích jak se mě zde znovu pokoušíš napadnout. Jsi sociopat, který je sám a vyhledává imaginární přátele na internetu. Je mi tě líto, chápu tě, rozumím ti, ale pomoc si musíš sám. Néjlépe bude když si to začneš uvědomovat. To je nejdůležitější.

    • Čéče, tak si ten první příspěvek po sobě přečti.
     Říkáš že: „v posteli žádnou parádu neudělá“. Tak si to každý přeloží tak, že v posteli bude stát z prd…a tys na to přišel jak?
     Určitě s ní nespíš tak by nás to myslím zajímalo 😀

     Jinak k tomu že je tuctová a z vesnici…no a co? Tuctový jsou všechny celebrity. Jen proto, že jsou vidět v TV a v časopisech, tak se z nich dělají božská stvoření..často díky Photoshopu 😀
     A jedna věc je nak vypadají a druhá co mají v hlavě.

     Upřímně, radši tuctovou z vesnice než bakelitovou sexbombu z města se vzduhoprázdnem v hlavě 😀

     • Když je něco na parádu, tak je to lahodné jen pro oko. Tudíž pokud nemá pěkný kozy když je svlečená v posteli tak „neudělá parádu“. Za nemoc, kdy čtenář neumí číst a překrucuje význam slov, nemohu. Přišel jsem na to tak že jsem vzhlédl její uniklé fotografie při koupání ve vaně. Když to tak vezmu, možná se světu chtěla ukázat a nebo je to fakt blbka, protože nechápu lidi co si sebou berou telefon do vany? Já si lehám do vany když chci mít klid a mobil mám co nejdál od sebe aby mě nikdo nerušil.
      Tuctová… no tím jsme myslel obyčejná, možná i obyčejnější než obyčejná. Spousta holek s jejíma prachama vypadá líp, cvičí má zadek, solárko, tahle má pouze a jen obličej a tím to hasne. Kdysi jsem na diit dostal tip na sledovani nějakého člověka jmenem fedor schmidt a on tam fotí nějaký holky a jedna vedle druhé vypadá líp než ema. A to nejsou plastický chirurgie. U nás na vesnici jsou pěkný holky aji s pěknejma kozama, o tom žádná rozepře nebude 🙂