Fast ring se dočkal sestavení 10130. Windows 10 dolaďují uživatelské prostředí

0

Zatímco 21. května jsme vás informovali o dostupnosti nového sestavení v rámci programu Windows Insider, od pátku je dostupné další, znovu zatím jen pro Fast ring. Tentokrát se jedná o Windows 10 Insider Preview Build 10130. Podle minule nadhozeného mustru dostáváme především opravy a optimalizace. Plus pár nových ikon (jsou jemnější a hezčí) nebo animací.

V nastavení už najdete sekci věnovanou nabídce Start. Fakt, že do sebe zapadají poslední střípky, podporuje přepracované prostředí kontextových nabídek zástupců na hlavním panelu. To zapadá do stylu nové podoby hlavního panelu. Nevystupuje tedy již jako běžná součást Windows, více dává najevo, kterého útvaru je součástí.

 

V reakci na zpětnou vazbu Microsoft vrátil vysunutí nástrojové lišty tažením prstem z horní části obrazovky. Edge se zatím stále nepřejmenoval z Project Spartan, oproti minulému setkání navíc umí mj. připínat panely (např. panel s články k přečtení nebo oblíbenými položkami).

Padlo též rozhodnutí, že ve výchozím stavu bude hlavní panel na každé virtuální ploše ukazovat jen programy, které se na ní nachází. K úplným novinkám patří virtuální tiskárna do formátu PDF. Oficiálně také víme, že sestavení 10122 se k uživatelům pomalejšího aktualizačního kanálu nedostane. Sestavení 10130 má lepší šanci.

Zdroj a fota: Blogging Windows

Ohodnoťte tento článek!