Fayn boduje novým VoIP tarifem. Neomezené volání na všechny linky jen za 299 Kč

0

Operátor Fayn, který už nabízí také mobilní služby v síti GSM, dnes představil nový VoIP tarif Super, který by mohla k internetové telefonii nalákat i ty, jenž z ní zatím měli strach. Za 299 Kč totiž můžete s Faynem volat neomezeně na všechny pevné a mobilní linky v Česku. Není navíc podmíněný žádným úvazkem ani jinými svazujícími pravidly. Nadále funguje jako předplacenka.

Aplikace Fayn pro Android Aplikace Fayn pro Android

S Faynem lze volat přes speciální VoIP telefony i chytré mobily se SIP klientem. Operátor poskytuje také funkci identifikaci volající (CLIP), takže druhá volaný uvidí vaše normální číslo. Fayn už od loňska nabízí také vlastní aplikaci pro Android.

 

VoIP velmi dobře funguje s předplacenkou mobilního operátora v kombinaci s Wi-Fi. Kvalitní hovor potřebuje linku 128/128 kb/s. Minuta hovoru tak v nejhorším možném případě „spálí“ asi 2 MB dat. Na Wi-Fi to není problém a když jste v terénu, využijete mobilní síť s datovým tarifem. Mobil.cz má například 200 MB zdarma za dobití (tedy asi 100 minut hovoru).

Aktualizováno: Fayn se stejně jako u balíčku s neomezeným volání do vlastní sítě u GSM tarifů chrání proti zneužití služby. Skutečným limitem je podle VOP 3000 minut na měsíc, po překročení další jednotky zpoplatní. Operátor si také vyhrazuje právo pozastavit službu, pokud uživatel ve třech po sobě jdoucích měsících provolá více než 10 hodin (za měsíc).

Zdroj: Fayn

Ohodnoťte tento článek!