Ministerstvo spravedlnosti ukončilo spor mezi FBI a Applem. Federální vyšetřovací úřad po Applu požadoval, aby obešel zabezpečení iPhonu 5C od Syeda Rizwana Farooka, který se loni podílel na vraždě 14 lidí v kalifornském San Bernardinu. Apple vzdoroval, že by odemčením telefonu vytvořil zadní vrátka, která by následně ohrozila bezpečnost všech uživatelů. FBI ale požadovala přístup do zašifrovaného telefonu, protože v něm chtěla najít další důkazy. Telefon byl chráněn PINem a po 10 špatně zadaných kódech by došlo ke smazání dat.

Apple nepomůže FBI s odemčením iPhonu

Případ je však u konce, FBI již pomoc Applu nepotřebuje, protože se do iPhonu dostala sama. Nevyřešenou otázkou ovšem je, jak se jí to povedlo. Úřad detaily tají. Teoreticky mohl (ve spolupráci s jinou firmou) objevit chybu v iOS, která dovolila zabezpečení obejít. To je příjemná varianta pro FBI a rána pro Apple.

 

Dalším způsobem mohlo být vypreparování flash paměti z telefonu, její naklonování a následné testování všech možných kombinací PINů. Ty mají čtyři znaky, celkově jde tedy o 9999 kombinací. V nejhorším případě by experti museli paměťový čip vyměnit tisíckrát.

Zdroj: Apple Insider

Ohodnoťte tento článek!