Feedly Pro umí zvýrazňovat a přidávat poznámky. Přístup k nim je ale omezený

0

Čtečka kanálů RSS, která spoustě uživatelů a uživatelek nahradila na trůně kdysi sedící Google Reader, který už svému chlebodárci připadal nezajímavý, a tak byl proti vůli a za silných nářků uživatelské základny z trůnu sesazen a oběšen, byla obohacena o nové možnosti. Osobně jsem také naříkal, ale za měsíce a roky vývoje se z Feedly stal o tolik zajímavější produkt, že si dnes na Reader ani nevzpomenu.

Feedly, které si ty nejlepší funkce nechává pro platící, bylo právě v placené verzi vylepšeno. Podotýkám, že čtečka už veřejně nehraje na čísla verzí jako dřív, zkrátka to berte tak, že aktuální Feedly máme všichni. Nyní. Z novinek stojí za vypíchnutí zvýrazňovač, s nímž si důležité pasáže označíte. Nedílnou součástí nástrojů na práci s textem jsou ovšem také poznámky. I na ty došlo.

Funkce jsou k dispozici na webu, za týden se objeví v klientech pro iOS a Android. Ačkoli je považuji za skvělý nápad (z Feedly se pomalu stává centrála pro shromažďování poznatků, která by časem teoreticky mohla konkurovat službám jako Pocket), má ale zásadní vadu: k poznámkám a zvýrazněním se nelze dostat zpětně. Jakmile článek přibijí nové příspěvky, je všechny pryč. V prostředí mi chybí oddíl, kde bych všechny své poznámky viděl.

Jedinou možností je článek opatřit štítkem, který se pak v postranním panelu usadí. Přesto si myslím, že by funkce pro práci s textem zasloužily dotáhnout o kousek dál. Nemohu z hlavy vystrnadit otázku: proč nemohu procházet své poznámky na jednom místě? Kdyby vám prostor, jenž zabírá pole pro přidání poznámky, připadal ztracený, můžete ho skrýt.

Nové feedly Pro si rovněž více rozumí s Wordpressem, kam vás příslušné tlačítko hned přesměruje, takže je možné obsah během pár sekund či minut publikovat. Čtečka dále integruje služby IFTTT a Zapier. A je rychlejší díky dalším optimalizacím.

Zdroj: blog Feedly

Feedly Pro umí zvýrazňovat a přidávat poznámky. Přístup k nim je ale omezený

Ohodnoťte tento článek!