Film o Angry Birds bude! Rovio chce být dalším Pixarem

0

Už měsíce se spekuluje o tom, že se bude točit film o dnes nejstahovanější hře pro mobily – Angry Birds. Série se už dočkala třech dílů, zpracování pro velké množství platforem, dostala se do reklamy i hraček. Tím ale merchandising nekončí, finské vývojářské studio Rovie chce dělat i krátký televizní klipy, filmy a další produkty.

Ve Variety vyšel článek, kde plány potvrdil CEO Rovia Mikael Hed. Firma proto spolupracuje s producentem Davidem Maiselem, který ještě donedávna v Marvelu stál za zfilmováním komiksových hitů jako Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor nebo chystaného Kapitána Ameriku (viz IMDb).

Hed vidí Rovio jako další Pixar, tedy studio, které obrovsky vydělává, baví diváky i kritiky. Dost odvážné tvrzení. Nicméně práce na prvním filmu už prý začínají, hledá se se scenárista a režisér. A film bude animovaný.

Doteď byly snímky podle videoher téměř vždy zklámáním. Buď nevydělaly, nebo byly zkrátka špatné. Ale že by někdo vytřískal dobrý film o tom, jak ptáci sestřelují prasata? No, natočily se už divnější věci…

Jak vidíte na traileru výše, Angry Birds by nakonec mohl být i hraný film :-).

Zdroj: HeavyEggs (za tip díky Coololooserovi)

Ohodnoťte tento článek!