Finální Firefox 4 právě vyšel. Můžete stahovat.

0

Přibližně před týdnem Mozilla vydala první release candidate očekávaného Firefoxu 4. Podle zahraničních reakcí se zdálo, že už půjde o opravdu poslední verzi, kterou si předlouhý vývoj vyžádá. Ale o víkendu se na svět dostala ještě RC2.

Už nepřináší nové funkce, jen přidala na černou listinu některé neplatné webové certifikáty HTTPS a aktualizovala 29 jazykových mutací. Navíc přibyla vietnamština, díky které už můžete Firefox 4 stahovat v celkem 83 jazycích. Vzhledem k povaze aktualizace lze předpokládat, že už bude opravdu prohlášena za finální verzi. Ta by měla být oznámena zítra.

Aktualizováno. Mozilla už na servery umístila instalační soubory s finální verzí Firefoxu 4. Oficiální launch ještě neproběhl, ale stahovat už můžete nyní. Kdo používá některou z testovacích verzí, nechť povolí aktualizaci.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ani se jim nelze divit. Vleklý vývoj zdržoval Firefox 4, kdyby stejným tempem pokračovala i pětka, konkurence uteče ještě dál. Možná ne funkčně, ale v číslování už jsou hlavní konkurenti dál. IE9, Chrome 10, Opera 11 i Safari 5. A čím vyšší číslo, tím lepší Adidas, tak jako všude.

  2. opičit se v tomhle po Google Chrome je chyba. Osobně si myslím, že teď po uvolnění čtyřkové větvě by klidně stačilo číslování za desetinnou tečkou, tj 4.x, protože rozhodně v tom teď nebudou nějaké výrazné novinky. A Až by byly, tak aši klidně zvednou verzi …

  3. Rozhodně jsem proti takhle rychlé změně hlavního čísla verze, Jakou verzi bychom tímhle tempem měli za dva roky? Firefox 20.0, pokud by se dodrželo verzováni po 6-ti týdnech.

    Ale podle mne je to úplná pitomost. hlavní čislo verze se má měnit při rewrite kódu nebo nějaké zásadní změně platformy, engine apod. druhé číslo verze se má měnit pokud se přidávají nové vlastnosti a funkce a konečně, třetí část verze při opravách chyb. Rozumné by bylo vydávat release s novninkami 2x až 4x do roka, a měnit přitom samozřejmě jen druhé číslo ve verzi
    Hlavní číslo verze má smysl měnit tak jednou za dva až tři roky, za kratší dobu není vůbec možné větší změnu připravit a kvůli malé změně nemá smysl hlavní číslo měnit.

    Myslím si, že to není ani marketingově dobré, protože když bude uživatel předávkován novými a novými čísly verzí, tak už nebude možné nějakou verzi vypíchnout a říci, že přináší nějakou podstatnou změnu. Nebude tu už další prostředek pro takové zdůraznění. Jediná další možnost je potom přidávat k takové verzi ještě nějaké přízvisko, např. Firefox 11 SuperCool apod., a nakonec pak nezbývá než to celé přejmenovat a začít číslovat od 1.0