Fio banka by již brzy měla nabídnout mobilní platby Google Pay

3

Mobilní NFC platby Google Pay (dříve Android Pay) v Česku momentálně nabízí čtyři banky: KB, mBank, Moneta a J&T. Před měsícem přidala podporu i první nebankovní instituce Edenred, která vydává karty pro čerpání zaměstnaneckých benefitů. Máme také potvrzené, že klienti Sberbank, Equa bank a Fio banka budou moci Google Pay využívat ještě letos.

A právě Fio se tomu již přiblížilo. Firma zveřejnila nové obchodní podmínky pro vydání a používání platebních karet, které již zmiňují budoucí možnost placení přes mobilní aplikace Google Pay, Apple Pay a dalších. K tomu má už i zvláštní obchodní podmínky pro Google Pay, které klienti musí odsouhlasit, než budou moci službu využívat.

TIP: Přehled českých bank, které nabízejí platby mobilem a které to chystají

V dokumentu stojí, že podmínky nabývají účinnosti již dnes, 16. července 2018, týká se to ale pouze ode dneška uzavřených smluv. U starších smluv to bude až 17. září 2018 nebo dříve, podle toho, kdy Fio službu spustí a kdy klienti podmínky odsouhlasí. Přesné datum spuštění tak ještě neznáme, ale teoreticky by to mělo být někdy během tohoto dvouměsíčního intervalu.

Magazín Živé.sk minulý týden uvedl, že konkurenční Apple Pay do Česka a na Slovensko také zamíří již brzy. Odkazuje se na vyjádření jedné nejmenované banky. I u Applu by mohly být reálný termín někdy okolo září nebo října. Firma se při představování nových iPhonů často chlubí výsledky Pay a hlásí, kde všude je služba nově dostupná.

Fio banka by již brzy měla nabídnout mobilní platby Google Pay
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95%) 4 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Google mi stale uz od dubna odepira platebni sluzby, takze ocekavam, ze mi to take fungovat nebude.

    Nastesti uz davno mobilni platby pouzivam u AirBank, ktera se rozhodla se nespojovat s neverohodnym Googlem a aplikaci pro mobilni platby pripravila po vlastni ose.

    Je to velmi jednoduche a velmi dobre udelane, urcite mohu vsem klientum AirBank doporucit.

    Nicmene placeni pres mobil neni obecne zadny zazrak, dost bojuju s tim umistit mobil nad terminal spravne, aby se to spojilo. Platba normalne bezkontaktni kartou je urcite rychlejsi, takze ve fronte v potravinach to placeni mobilem nepouzivam, bylo by to vuci ostatnim neseriozni. Ale kdyz by clovek zapomnel kartu nebo nekde kde neni fronta, proc ne, urcite to smysl ma.