Fire TV Stick: Amazon má konkurenci pro Chromecast. Má více funkcí a dálkový ovladač

0

Konkurentů pro Chromecast jsme viděli už několik. Fire TV Stick od Amazonu je ale zatím nejzajímavějším pokusem. Kombinuje totiž dvě zařízení v jednom. Jednak je to minipočítač s vlastním dálkovým ovládáním a jednak přijímač pro bezdrátový Miracast, takže skrz něj budete moci zrcadlit libovolný obraz z mobilního zařízení (Android nebo WP 8.1.).

Amazon Fire TV Stick Amazon Fire TV Stick 

Je navíc hodně levný. Chromecast stojí 35 dolarů, Amazon nasadil cenu 39 dolarů. Předplatitelé služby Amazon Prime jej mohou mít dokonce za 19 dolarů. Výrobce se nebojí přímého srovnání a hned vypichuje mnohem lepší hardware.

Fire TV Stick má dvoujádrový procesor, 1 GB RAM a 8GB úložiště. Chromecast jen jednojádrový procesor, poloviční paměť a čtvrtinové úložiště. Dongle od Amazonu se rovněž zapojuje přímo do HDMI a napájí se pomocí USB. Chlubí se ale dvoupásmovou Wi-Fi a navíc víceanténovým systémem MIMO.

  Fire TV Stick Chromecast
cena 39 USD 35 USD
CPU dvoujádro jednojádro
RAM 1 GB 512 MB
úložiště 8 GB 2 GB
Wi-Fi 802.11a/b/g/n, MIMO 802.11b/g/n
dálkové ovládání ano ne
Dolby Digital Plus ano ne
Miracast ano ne

Prakticky jde o okleštěný přehrávač Fire TV, který Amazon představil letos na jaře. Ten má ještě lepší hardware (čtyřjádro, 2 GB RAM, lepší grafiku), takže umí spustit i náročnější hry. U Sticku Amazon rovněž mluví o podpoře her, ale jen těch jednodušších. Výhodou oproti Chromecastu je nezávislý běh na okolních zařízeních. Stick obsahuje vlastní aplikace Youtube, Vimeo, Twitch, Hulu, Netflix a další.

 

Kromě dodávaného Bluetooth ovladače bude možné Fire TV Stick na dálku řídit i aplikací pro Android a iOS. Díky telefonu bude navíc přijímat hlasové povely. Novinka se začne prodávat 19. listopadu. Předobjednávky zatím fungují jen v USA.

Zdroj: Amazon

Ohodnoťte tento článek!