Firefox 11 už vyšel, umí synchronizovat doplňky, konkuruje tak Chromu

0

Velké zpoždění se nakonec nekoná, Firefox 11 vychází podle plánu. Na svém blogu Mozilla vysvětlila, že jedenáctá řada nakonec neobsahuje bezpečnostní chybu, jak se obávala, takže není třeba nic záplatovat. Z FTP serverů jste si prohlížeč mohli stáhnout s předstihem, nyní již novou řadu najdete jak na oficiálním webu, tak v distribuci aktualizací. Pokud ohnivou lišku používáte, aktualizujte ji pomocí interního mechanismu, případně počkejte, až to udělá sama. Nenechte si ani ujít stále docela nový a pěkně zpravovaný web, kde Firefox sídlí.

Na Firefox konečně můžete přejít ze Chromu. Tedy, teď si s sebou můžete vzít také záložky, historii a cookies. Více vás asi potěší synchronizace doplňků, kterou vývojáři dlouho slibovalo. Google se s ní vytahoval po několik měsíců, nyní Mozilla svého soupeře dorovnává. Napříč propojenými počítači tak budete mít k dispozici vždy stejnou sestavu svých oblíbených rozšíření a motivů vzhledu. Stejně tak budete mít mnohem snazší situaci, když například přeinstalujete operační systém – prohlížeč nainstalujete, vyplníte přístupové údaje a uživatelská data se stáhnou z cloudu.

 

Weboví vývojáři ocení nástroj Page Inspector 3D View, dříve známý jako Tilt. A tom jsme si několikrát říkali, pro připomenutí se podívejte na kratinkou videoukázku:

Mozilla testuje protokol SPDY, s nímž přišel původně Google. Tomu se nelíbily některé (zastaralé) aspekty protokolu HTTP, jenž se v současnosti využívá k distribuci webových stránek. Firefox a Chrome jsou prozatím jediné dva prohlížeče, které SPDY podporují. Především u Firefoxu ale funkce vyžaduje ještě mnoho hodin ladění, zapnout ji nicméně můžete přepnutím předvolby network.http.spdy.enabled na stránce about:config na true. Dále si u videa vloženého pomocí kódu z HTML5 všimněte předělaných ovládacích prvků.

Zdroj: Mozilla 1 | 2 | 3

Firefox 11 už vyšel, umí synchronizovat doplňky, konkuruje tak Chromu
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář