Firefox 27 zvládá více sociálních služeb najednou. Mozilla zjednodušší Sync

0

Včera večer nezisková organizace Mozilla uvolnila novou řadu svého prohlížeče. Firefox 27 nadchne především ty z vás, kdo jste si oblíbili sociální rozměr ohnivé lišky. Právě sociální API bylo totiž vylepšeno, a to takovým způsobem, že vám dovolí, abyste používali více podobných služeb najednou. Pakliže chatujete s lidmi z Facebooku, můžete k nim teď přidat jinou podporovanou službu. Nevýhodou zůstává, že mne žádná taková služba nenapadá, novinka je těžko využitelná.

Používejte více sociálních služeb najednou
Používejte více sociálních služeb najednou

Aspoň tu možnost máme. Nově prohlížeč podporují DeliciousSaavn. Dále si Firefox tyká s protokolem SPDY 3.1. Mozilla také ve výchozím stavu aktivovala TSL 1.1 a 1.2. Pár novinek pro vývojáře by se našlo zrovna tak a tím výčet vylepšení končí. Aspoň těch zajímavých pro nás, běžné uživatele. Firefox 27 si stáhnete z www.firefox.com.

 

Na začátku února nezisková organizace zahájila testování nové verze synchronizační služby Sync v rámci nočních sestavení prohlížeče. Stále vám dovolí přenášet uživatelská data jako záložky nebo hesla napříč zařízeními, podstatně se avšak zjednodušil způsob připojení k účtu. Dříve jsme museli opisovat kódy vygenerované ve stávající instalaci prohlížeče, eventuálně zadávat dlouhatánský unikátní klíč. Proces se zjednodušil, a to na standardní úroveň.

Teď jen zadáte e‑mail a heslo. Budete si proto muset vytvořit tzv. Firefox Account. Pakliže chcete na nový způsob synchronizace přejít, budete muset odebrat všechna stávající zařízení, vytvořit účet a pak svá zařízení znovu přidat. Ovšem pouze v případě, že vaše stávající instalace prohlížeče podporují nový Sync. Firefox 27 ho např. ještě nepodporuje. Pro stávající uživatele se nic nezmění. Ani v budoucnu. Synchronizace bude nadále fungovat. Pro přechod na nový Sync ale budete muset provést kroky popsané v tomto odstavci.

Registrace účtu FirefoxSlužba Sync projde výrazným zjednodušením
Registrace účtu Firefox | Služba Sync projde výrazným zjednodušením

Zdroj: Future Releases | Mozilla | The Mozilla Blog

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Konkurencia nikdy nezaskodi… Microsoft ma dobry potencial vytvorit jeden ekosystem na vsetky zariadenia od notebooku cez tablet po mobil, len ho zatial slabo vyuziva. Podla mna Windows Phone vyrastie do buducna na velkeho hraca. Sam pouzivam android, ale ten appstore nie je podla mna az taka vyhra – na co je mi milion aplikacii? Staci mi par zakladnych vymakanych, ktore budu bezchybne fungovat na pc, mobile, tablete… 

  2. Klicka bude v „cely trh se smartphony“. Podle Gartneru je rust mezi Q4 2012 a Q1 2013 na hodnote 1,15% (207,662->210,046). IDC udava dokonce zapornych -5,1% (227.8->216.2). Vse zalezi na probehlem Q2 kvartalu.